Osud Británie leží ve vašich rukách. Střílečku Day of Infamy rozšířila mapa Dunkirk
zdroj: Archiv

Osud Británie leží ve vašich rukách. Střílečku Day of Infamy rozšířila mapa Dunkirk

23. 7. 2017 9:30 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Multiplayerová střílečka Day of Infamy je špičková hra, hollywoodský trhák Dunkirk od režiséra Christophera Nolana je špičkový film. Když tyhle dva druhoválečné thrillery spojíte, nemůže to dopadnout špatně. Všichni hráči DoI tedy mohou být nadšení, že poslední bezplatný update do hry přidal právě mapu inspirovanou boji v ulicích města, na jehož plážích došlo ke slavnému „zázraku“, bez nějž by druhá světová válka dost možná dopadla úplně jinak.

Na nové mapě vás čeká pravý opak obvyklé normandské formule „útok z pláže do vnitrozemí“. V tomhle případě jsou spojenecké síly hnány do pobřežního kotle dominantní německou armádou. Jejich jediným cílem je neustupovat příliš rychle a donutit Němce, aby za svou ofenzivu zaplatili životy a časem. Úzké francouzské uličky a interiéry romantických domečků poznají řezavé olovo a žár plamenometů.

zdroj: Archiv

Druhá mapa, kterou update přidává, se jmenuje Breville a je inspirovaná bitvou o malou vesničku Bréville-les-Monts, kterou svedli britští parašutisté s německou posádkou těsně po Dni D. Tahle bitva bývá popisována jako jedna z nejdůležitějších pro celou invazi do Normandie, protože wehrmacht se v případě úspěchu mohl dostat k protiútoku až na vyloďovací pláže. Takže stejně jako v případě Dunkirku: žádný tlak, o nic nejde, pokud tedy nepočítáte osud svobodného světa.

Finálním vylepšením, kterého se po updatu v Dunkirku dočkáte, je hezčí tráva a zelený porost všeobecně. Při hraní původní verze mi nepřišlo, že by snad rostlinstvo bylo nějak zásadně ošklivé, ale vývojáři slibují výrazný skok v kvalitě. Prý se hned půjde snáze schovávat v polích a organizovat přepadení, a nejlépe si to otestujete právě v bitvě o Bréville, kde je porostu dost a dost. Pokud Day of Infamy ještě nevlastníte, zamiřte na Steam a kupte si ho – věřte mi, stojí za váš čas i peníze, konkrétně 20 euro.

Nejnovější články