Odjistěte granáty, pěchotní strategie Divided We Fall vypadla z early accessu do plné verze
zdroj: Archiv

Odjistěte granáty, pěchotní strategie Divided We Fall vypadla z early accessu do plné verze

3. 10. 2017 16:42 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Na názvu druhoválečné strategie Divided We Fall se mi nejvíc líbí jeho mnohoznačnost. „Rozděleni padneme“. Myslí se tím skutečnost, že bez úspěšné spolupráce si na nás soupeř snadno smlsne? Nebo snad brzy bude implementován pokročilý model trhání těl na kusy? Vzhledem k tomu, že jednou z vašich hlavních zbraní jsou ruční granáty, to může být jedno i druhé. A teď, po roce v předběžném přístupu, se konečně můžete ujmout otěží pěchotní jednotky a vyrazit bojovat do plné verze.

Divided We Fall je primárně zamýšlena jako multiplayerový titul a nejlépe si ji užijete ve spolupráci s jinými hráči. Seberte pár kamarádů, každý z vás dostane k dispozici nějaké ty pěšáky, a společně se vrhnete dobývat nějakou farmu, garáž nebo náhodný barák na západní frontě. Vaši nepřátelé se vám v tom pochopitelně budou snažit zabránit, takže se budete přetahovat o výhodné pozice, sypat po sobě olovo… No, však se sami podívejte na ilustrační video.

zdroj: Archiv

Tahle hra není žádná krasavice. Ale opravdovému stratégovi něco takového jistě vadit nebude, pokud mu to vynahradí poctivá hratelnost. Jak to s ní je, to si můžete příští 3 dny na Steamu vyzkoušet úplně zdarma, nebo si hru koupit ve slevě 25 % za méně než 10 eur, a to až do příštího pondělí. Navíc se dočkáte i nového kooperačního módu PvE, což znamená, že se nemusíte hned stresovat s bitvami proti zkušeným, early accessem ostříleným veteránům.

V budoucnosti mají následovat další národy včetně Britů a Sovětů, přičemž s druhými jmenovanými do hry přirozeně dorazí i nové lokace na východní frontě. Dále se chystá zničitelný terén, což mi zní jako dost klíčový přídavek – když místo průniku dveřmi můžete vytvořit provizorní průchod skrz zeď pomocí Panzerfaustu, nabízí vám to nepřeberné taktické možnosti.

Pěkně zní i speciální hrdinové, co povedou vaši skvadru, systém morálky, aby si vojáci mohli nadělat do gatí, když vedle nich zhyne soudruh, a samozřejmě taky nové zbraně včetně minometů, které bych ve skutečnosti čekal už v základní verzi – taková ikonická pěchotní zbraň! Pak se nedivím, že jsou vojáci ve hře vybaveni prý až šesti granáty najednou, aby dorovnali potřebné explozivní kvóty.

Nejnovější články