zdroj: Foto: Creative Assembly

Oblíbené genderfluidní božstvo Slaanesh se chystá předvést v Total War pořádné orgie

9. 12. 2021 11:00 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Nejsvůdnější (alespoň argumenty a politikou směrem k budoucím uctívačům) a mezi svými spolubožstvy Chaosu nejméně oblíbený (zeptejte se Khorna) člen rodiny si v Total War: Warhammer III rozhodně nenechá ujít možnost udělat z celého světa jednu velkou krvavou orgii. Slaanesh patří mezi další armády bohu Chaosu a v nejnovějším traileru se můžete podívat na to, jak se jí tohle božské klání vede.

V traileru se předvádí N’Kari, vrchní svůdník, který na sebe bere podobu Exalted Daemona, aby buď přijal do Slaaneshovy brutálně něžné náruče nové ovečky anebo aby je rozsekal, rozdupal a v odvážnější fikci usouložil k smrti. S tím posledním v téhle hře určitě nepočítejte, ale stačí, že jeho i její přítomnost na bojišti oslabuje nepřátele kolem a když některý z nich zahyne, N’Kari si pochutná na jeho duši a doléčí se. 

Daemoni, daemonettky a daemončata Slaaneshova kultu si se svými vládkyněmi v ničem nezadají. Spoléhají na taktiku udeř a uteč. Čím více toho, samozřejmě v nelidsky nádherném stylu, zmasakrují, tím více měny získávají. Všechny souvisí s neodolatelností Slaaneshe a jejího kultu. Během kampaně tak můžete rozdávat nepřátelským hrdinům milé dary ve formě negativních efektů, které představují jeho pozvolné podvolení se nejmladšímu a nejextravagantnějšímu z bohů Chaosu.

zdroj: Foto: Creative Assembly

Stejně tak se z vašeho území šíří svody a lákadla pro všechny, kterým učaruje možnost mít podprsenku vytvořenou z kovových háků zaražených v prsním svalu, bez ohledu na jejich původní pohlaví. Což na strategické mapě bude znamenat, že si prostě bez okolků uděláte z nějaké frakce vazala. Elegantní a bez přemíry lebek pro Trůn z lebek.

Nu a hlavně, v bitvách můžete nepřátele zajmout a vytvořit z nich vlastní oddané kultisty. Ti pak vytváří své vlastní kulty ve jménu Slaanesh(e), staví vlastní armády a dokonce si i ostatní podrobují a dělají z nich vlastní vazaly. Prostě a jednoduše, když vezmete formu Slaanesh za svou, můžete se spolehnout na to, že vše nevisí na síle vašich seker, efektivitě vašich jedů, intrikách uvnitř intrik nebo na magii. Někdy prostě stačí udělat pořádnou party a nabídnout spoustu potěšení a utrpení. O zbytek se už účastníci a účastnice postarají často sami a rádi.

Hraní za Slaaneshe zkrátka vypadá velmi originálně. V bitvě budete muset být hodně v pohybu, využívat pozicování a ústupy, protože většina jednotek působí jako takové glass cannony (hodně efektivní, ale málo vydrží) a určitě bych si s nimi nestřihnul opotřebovávací bitvu proti trpaslíkům nebo Khornovi. Ale na strategické mapě to vypadá, že vaše možnosti budou mnohem širší než u standardních frakcí a hlavně hodně unikátní. 

Total War: Warhammer III vychází 17. února 2022.

Nejnovější články