Nový Battlefield 2042 se představil zběsilým trailerem

9. 6. 2021 17:50 | Novinky | autor: Alžběta Trojanová |

Po dlouhých spekulacích jsme se konečně dočkali. Nový Battlefield se podobně jako například díl z roku 2013 bude odehrávat v blízké budoucnosti. Konkrétně, jak už název napovídá, půjde o rok 2042. Není to žádné velké překvapení, vzhledem k tomu, že moderní zasazení naznačovaly už uniklé interní trailery a screenshoty. Co ale přesně nový Battlefield 2042 nabídne?

Příběhově jde o klasiku – globální oteplování, ale i kolabující ekonomiky způsobily kolaps civilizace, jak ji známe dnes. Výsledkem je víc než miliarda lidí bez domova. Říkají si No-Pats a když v roce 2040 přestanou fungovat všechny satelity a způsobí absolutní technologický výpadek, rozhodnou se vzít osud do vlastních rukou. Skupina vytvoří údernou jednotku a pokusí se ochránit zbytek uprchlíků, ale i získat pro sebe už tak omezené zdroje. 

zdroj: Electronic Arts

No dobře, nějakou příběhovou kostru bychom měli. Co ale hratelnost? Nový Battlefiled slibuje souboje až 128 hráčů proti sobě (alespoň v případě nových konzolích a PC, stará generace se musí spokojit pouze s 64 hráči). Čekají nás variace na klasické módy jako je Conquest a Breakthrough, nově ale taky režim Hazard Zone. O téhle novince bohužel v tuhle chvíli detaily nemáme, ale brzy bychom se měli dozvědět víc.

V naprosto zběsilém traileru, který si svojí šíleností nezadá se sérií Fast and Furious nebo Just Cause, jsme také mohli vidět několik ukázek nových map. Hra nás zavede například na Antarktidu, kde budeme bojovat na těžařské základně. S vybuchujícími zásobníky ropy by podle tvůrců mohla být vcelku zábava. Na pobřeží Indie zase budeme soupeřit o obrovskou zaseknutou loď, z níž se pokusíme ukrást drahocenné materiály. Jižní Korea nabídne souboj v urbanistickém prostředí a sklouzávání mezi mrakodrapy a například ve Francouzské Guyaně nám budou za krk dýchat nejenom nepřátelé a tornáda, ale i raketou chystající se odstartovat.

Battlefield 2042 zdroj: Electronic Arts

Jak vidíte, realismus tady rozhodně nemá ani kousíček místa. Místo toho nás čekají dynamické mapy  plné změn a neustálých novinek. Co se týče samotných postav, tvůrci se vybodli na klasické třídy a místo toho představili specialisty. Ti mají vždy jednu (no ano, uhodli jste správně) specialitu a vlastnost - ale zbytek výbavy je už plně na vás.

A když jsme u výbavy, i tady máme přislíbeno celkem dost. V traileru jsme mohli vidět robotického pejska, wingsuit, drony, ale třeba i čtyřkolku a nejlepší vozítko ze všech, tuk-tuk! Na stránkách tvůrci slibují i takové vychytávky jako je třeba léčebná pistole, se kterou můžete oživit spoluhráče na dálku.

Battlefield 2042 zdroj: Electronic Arts

Na webu už tvůrci také načrtnuli plán na první rok. Chystají pro nás 4 sezóny se 4 Battle Passy a 4 novými specialisty.

Samotný trailer je samozřejmě spíš jen bombastická ukázka toho nejlepšího, nemusíte ale zoufat, standardní hratelnosti bychom měli dočkat už tuhle neděli v rámci konference Xboxu a Bethesdy na E3, přičemž přítomnost Battlefieldu 2042 na téhle tiskovce nahrává dřívějším spekulacím, že bude futuristická střílečka debutovat v rámci Game Passu. Víc informací se pak dozvíme 22. července v rámci EA Play. Samotná hra pak vyjde 22. října na PC, PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X.

Battlefield 2042 zdroj: Electronic Arts

Nejnovější články