Nové rozšíření One Night in Karazhan pro Hearthstone vás zavede do Medivhovy věže
zdroj: Vlastní foto autora

Nové rozšíření One Night in Karazhan pro Hearthstone vás zavede do Medivhovy věže

29. 7. 2016 10:48 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Staří bohové už jsou staří a tak je čas na novou krev, či maso do mlýnku. Hearthstone se 11. srpna dočká nového rozšíření, tentokrát zase typu Adventure. Jmenuje se One Night in Karazhan a odehrává se ve věží mága Medivha, kde se pořádá obrovská party. Ano, Hearthstone už se nestydí jasně říct, že si z Azerothu dělá legraci, nicméně stále je věrný jeho lore. A tak jednotlivá křídla rozšíření budou inspirována magickými proprietami z Medivhovy věže a některá budou kopírovat raidy z World of Warcraft.

Obsahově půjde o vcelku tradiční dobrodružství, tedy 4 křídla, kde jsou dvě až tři bitvy a na konci každého dostanete dvě karty. Novinkou bude prolog, což je extra křídlo zdarma, na jehož konci také dostanete dvě karty. Celkem vyjde ve One Night in Karazhan 45 karet a cena všech křídel dohromady bude 20 dolarů a nebo 700 (7 dolarů) zlatých za křídlo. V rámci rozšíření vyjde i nová herní deska a nové ruby karet.

Blizzard ukázal i několik karet a rozhodně jde ve většině případů o zajímavé kusy. Enchanted Raven (2/2 za 1) u Druida podporuje Beast mechaniku a nabízí další hodně silný start do prvního kola. Kindly Grandmother je vtipná variace na Vlka z Karkulky. 1/1 Beast za 2 s Deathrattlem vyvolej 3/2 Velkého zlého vlka (opět Beast). Kromě toho, že máte hned dvě Beast potvory pro vašeho Houndmastera nebo Kill Command nabízí „Babička“ potenciálně slušný start a především podporu Deathrattle, která konečně u Huntera začíná dostávat smysluplné obrysy. Škoda, že už je pryč Feign Death.

zdroj: Archiv

Firelands Portal je první z pěti portálů, které vyjdou. Jde o kouzlo pro Mága, které za 7 man dá 5 damage a vyvolá miniona s cenou 5. Potenciálně silné, ale už teď si může Mág vybírat čím bude střílet. Nicméně, vzhledem k vyvolání potvory jde o potenciálně velkou změnu tempa hry. Jestli se bude hrát je ale ve hvězdách. Ivory Knight je minion Paladina (4/4 za 6). Jako Battlecry udělá Discover kouzla a pak vás vyléčí za jeho cenu. Paladin tak přidává další léčící kartu do arzenálu. Otázkou je, zda šestková cena za 4/4 není moc a to i s Discover efektem.

Ethereal Peddler je podle mne další zbytečná karta pro Rogue. 5/6 za 5 man, která zlevní všechny karty cizího hrdiny ve vaší ruce o 2. Jde o spolupráci s Burgle a Undercity Hucksterem, ale je tu obrovské „pokud.“ Peddler má smysl jen když jste zahráli Burgle či Huckstera, ještě jste nezahráli karty z nich a opravdu potřebují zlevnit. Na miniona za 5 man je to prostě moc „pokud.“

The Curator naopak vypadá zajímavě. Neutrální 4/6 mech za 6, který má Taunt a především vám z balíčku lízne jednoho draka, murloca a beast miniona. Logicky jej budete využívat v situacích, kdy máte v balíčku jen jednoho z daného typu miniona. Potřebujete Mrrgltona? Yseru? Hrajete podivný kombo balíček s Crushem? Curator pro vás může nabídnout využití a ještě vás zaštítí Tauntem.

Další neutrální legenda Barnes (3 4 za 4) hraje na náhodu. Při zahrání vyvolá 1/1 kopii nějakého miniona z vašeho balíčku. Podle mne najde Barnes cestu jen do vysloveně kombo balíčků, kde máte jen několik konkrétních potvor, které mají nějaký výrazný efekt na stole. Potenciál pro tvorbu zajímavých balíčků tu ale je. A to je zatím vše. Blizzard bude samozřejmě představovat další karty. Už teď bude zajímavé sledovat, zda bude mít One Night in Karazhan stejně výrazný efekt jako League of Explorers.

Nejnovější články