No Man’s Sky přidává hororový průzkum vraků vesmírných lodí

16. 7. 2020 16:34 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Neumírající vesmírný sandbox No Man's Sky dostává další významný update nazvaný Desolation, jehož největším lákadlem je průzkum vraků lodí. Ale jak už mají Hello Games ve zvyku, novinek je mnohem, mnohem víc. Začněme od toho nejlákavějšího.

Odteď už má smysl při delších přeletech mezi planetami koukat do černé prázdnoty, jestli se v ní náhodou nezaleskne plášť opuštěné lodi. V takovém případě je načase změnit kurz a připravit se na nové dobrodružství.

Na palubě procedurálně generovaných vraků na vás čekají procedurálně generované příběhy posádky, mnohá nebezpečenství jako chybějící gravitace, dodělávající podpora života nebo třeba nepřátelské mimozemské formy. A samozřejmě hodnotný loot. Čím větší riziko, tím (jen potenciálně) větší odměna, přičemž některé vraky budou mít i svou pověst, takže jejich souřadnice půjdou vyhandlovat s obchodníky.

Protože vás čekají potyčky s nesmlouvavými mimozemšťany, posvítili si tvůrci na soubojový systém a upravili ho, doufejme, k lepšímu. Je teď svižnější, dynamičtější, uspokojivější a nepřátel bude víc. Došlo k upravení i technické stránky – nový bloom efekt, vylepšené odlesky čočky a nové nasvícení.

No Man's Sky Desolation zdroj: Hello Games

Poslední oblast, jíž se update dotýká, jsou nákladní lodě. Ty můžete vylepšovat technologiemi nalezenými na jiných vracích, v případě zájmu můžete zvětšit jejich inventář, který je zároveň přehlednější, upravíte si barvu plavidla a s cestováním po obrovských lodích vypomohou teleporty.

Kompletní výpis novinek naleznete zde. Hello Games tak ani po letech nepřestávají udivovat oddaností svému megalomanskému projektu a jeho komunitě. A to, prosím, bez jediného placeného dodatku. Smekám.

Nejnovější články