Nintendo představuje 2DS, novou mutaci svého handheldu bez 3D efektu
zdroj: Archiv
Novinky

Nintendo představuje 2DS, novou mutaci svého handheldu bez 3D efektu

28. 8. 2013 18:46 | autor: Aleš Smutný |

Zajímavé, překvapivé, ale celkem logické. Nintendo oznámilo novou verzi svého úspěšného handheldu. Jmenuje se 2DS a nabízí jednoduše pochopitelnou funkci – zahrajete si na něm hry pro 3DS, ovšem jen ve 2D a k tomu má zpětnou kompatibilitu pro hry z DS. Díky tomu bude samozřejmě levnější než klasické 3DS.

Kromě ceny a absence 3D efektu se 2DS liší ještě jednou věcí – není sklopné a vypadá jako destička se dvěma displeji. Osobně mi nápad s levnějším handheldem, který přehraje nové hry pro 3DS, ale nenabízí 3D zobrazení, přijde skvělý. Já sám po trojrozměrném zobrazení neprahnu, nové hry bych si zahrál, ale moje staré DSko je nezvládne. A nemyslím, že jsem v tomhle sám.

Samotný tvar 2DS mi přijde poněkud nešťastný pro cestování, ale při hraní stejně mám DS rozložené, takže se vlastně žádná velká změna nekoná. Nintendo 2DS vyjde ve dvou barevných kombinacích – černomodré a červenobílé. V balení bude i 4GB SDHC karta a adaptér, který jde použít i na 3DS a 3DS XL. 2DS bude mít pořád funkci StreetPass, stačí jej hodit do režimu spánku a handheld se spojí s bratry DS i bratránky 3DS kdekoliv, kudy půjdete.

...

Kromě záměrné ztráty třetího rozměru a změny mikrofonu ze stereo na mono (sluchátka ale nabídnou stereo) si 2DS zachovává funkčnost původního modelu. Nebudou chybět gyro senzory ani kamerka pro augmentovanou realitu. 2DS se tedy tváří jako chytrý nápad, jak rozšířit přístup k hernímu portfoliu 3DS her těm, kteří nechtějí zbytečně utrácet za 3D efekt (nebo jej prostě nevidí). Samozřejmě, kdo si potrpí na vzhled svých zařízení, nevezme asi rozpláclé 2DS na milost.

Reggie Fils-Aime podotýká, že 3D zobrazení doporučují až od sedmi let a 2DS jim tedy umožní cílit i na mladší skupinu hráčů. Nicméně jsem si jistý, že cílovka bude širší. Nintendo 2DS bude uvedeno na trh 12. října a cena na britském trhu je stanovena na 109 liber, tedy něco lehce přes tři tisíce korun. Na oficiální cenu v České republice si musíme počkat.

Nejnovější články