Netradiční OmniBus si hraje s fyzikou v grafickém stylu PS1
zdroj: tisková zpráva

Netradiční OmniBus si hraje s fyzikou v grafickém stylu PS1

15. 1. 2016 15:32 | Novinky | autor: Adam Homola |

Vývojáři ze studia Buddy Cops společně s vydavatelem Devolver Digital oznámili novou závodní arkádu OmniBus. Ta vyjde ještě letos na jaře na PC, Mac a Linux a o úplně klasické závody nejde. Podobně jako Keanu Reeves ve filmu Nebezpečná rychlost, i tady dostanete do rukou jedoucí autobus, u kterého se na brzdy nehraje.

Nehraje se ale ani na fyziku a autobus se navíc nezastaví před nikým a před ničím. Jestliže vám zrovna stojí v cestě budova a nestihnete zatočit, OmniBus jí projede a kusy betonu se rozletí do všech stran. Destrukce budov je tu ale znázorněna pouze formou rozpadajících se bloků, vzhledem k úmyslné vizuální stylizaci do podoby hry z prvního PlayStationu.

OmniBus nabídne buď plnění specifických misí, volný režim ve kterém můžete zkoušet udělat co nejlepší triky, nebo multiplayer. V něm si to rozdáte s až třemi dalšími hráči. S autobusem můžete dělat psí kusy, ale ideálně byste měli řídit tak, abyste nespadli na čelo nebo na boky.

zdroj: Archiv

Pokud vás ujetý koncept OmniBusu zaujal, můžete si odsud stáhnout demo a hru si zdarma vyzkoušet. Zájemci ovládající angličtinu nechť si kliknou sem a přečtou si tiskovou zprávu. Ta je, stejně jako popisek hry na Steamu, plná smyšlených báchorek, blbostí a vtípků.

Ostatně i výše přiložený trailer berte raději s rezervou. Kdyby se dostal podobný styl humoru i do samotné hry, měl by OmniBus plusové body za originalitu. V opačném případě se na nás chystá zřejmě jen další trhá menší hra s podivně nastavenou fyzikou.

Nejnovější články