Nejlepší mobilní hrou roku 2021 je podle žebříčku Googlu Pokémon Unite
zdroj: The Pokémon Company

Nejlepší mobilní hrou roku 2021 je podle žebříčku Googlu Pokémon Unite

6. 12. 2021 15:50 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Tržiště Google Play s mobilními aplikacemi pro zařízení s Androidem zveřejnilo žebříček aplikací a her, které nás podle Googlu v uplynulém roce nejvíce kulturně obohatily. Oproti předchozím ročníkům se notně rozšířil počet kategorií – kromě aplikací a her pro mobily a tablety k nim přibyly chytré hodinky s Wear OS a Google TV.

Nejlepší hrou roku 2021 z Google Play se stalo Pokémon Unite, pro jeho „dynamickou hratelnost a meziplatformní zkušenost“. V dalších čtyřech kategoriích pak Google stanovil vždy pětici vítězů bez stanoveného pořadí.

Mezi nejlepší kompetitivní mobilní hry zařadil League of Legends: Wild Rift, Marvel Future Revolution, Pokémon Unite, Rogue Land a Suspects: Mystery Mansion.

Ocenění v kategorii inovace obdržely Inked, JanKenUP!, Knights of San Francisco, Overboard! a Tears of Themis.

Nejlepšími nenáročnými hrami roku 2021 jsou Cats in Time – Relaxing Puzzle Game, Crash Bandicoot: On the Run!, Disney POP Town, Switchcraft: Witch Magic Story a Towers: Relaxing Puzzle.

A do výběru poslední kategorie nezávislých her se dostaly 7 Billion Humans, Bird Alone, Donut County, My Friend Pedro: Ripe for Revenge a Puzzling Peaks EXE.

Kompletní seznam oceněných her a aplikací si můžete prohlédnout na blogu Googlu, kde také naleznete odkazy přímo na Google Play, kde jsou hry ke stažení.

Nejnovější články