Námořní RPG Man O' War: Corsair ze světa Warhammeru nabídne patnáct frakcí
zdroj: tisková zpráva

Námořní RPG Man O' War: Corsair ze světa Warhammeru nabídne patnáct frakcí

10. 3. 2016 13:11 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Jedna z nadějně vyhlížejících licencí ze světa Warhammeru už se pomalu chystá do early accessu. Man O' War: Corsair je adaptací polozapomenuté hry z tohoto universa, na níž pracuje malý tým Evil Twins Artworks. Stanete se v ní kapitánem lodi z jedné z několika frakcí a bude jen na vás, jak se popasujete s nástrahami moře v univerzu, kde nehrozí jen války a piráti, ale také obří monstra a magie. V novém videu uvidíte, že ač vizuálně mnohem levnější, Man O' War: Corsair se bude v základu hrát jako námořní pasáže z Assassin's Creed IV: Black Flag.

Navigujete tak svou loď po hladině, pálíte z děl a když dojde na abordáž bojujete z pohledu třetí osoby v realtime střetech. Když zrovna nebojujete, objevujete svět, vylepšujete svou kocábku, najímáte nové členy posádky, obchodujete a snažíte se prosperovat. K dispozici budete mít ve finální verzi na padesát přístavů, v nichž půjde obchodovat i najímat lidi, orky, elfy, mágy a všemožné další warhammerovské existence.

Do early accessu, který začne 15. dubna, si ale hra nepřinese veškerý obsah. Pokud byste z videa, kde se ukazuje alfa verze, nepoznali, že vývoj je na začátku, ujistí vás o tom označení early access verze jako 1.0. K dispozici budou zatím jen čtyři frakce – orkové Kislev, Empire a piráti, přičemž v plné verzi jich bude celkem patnáct, mezi nimi i skaveni, Chaos, temní elfové či Bretonci.

Stejně tak si v první verzi vyzkoušíte jen 12 lodí z plánovaných více než 30. Ve hře budou questy, ale ještě zde nenajdete kampaň za lidi a absentovat budou všechny typy mágů. O tom, co vše bude v první early access verzi a co se teprve chystá nejlépe informuje tento graf.

I když první video odpovídá stavu a také asi rozpočtu hry, nejde nevidět její potenciál. Už jen pohled na obřího žraloka, který vás taranuje, na orky a gobliny pobíhající po palubě při abordáži, na nejrůznější typy lodí odpovídající jednotlivým rasám... Man O' War: Corsair by mohla být dalším příjemným překvapením z éry, kdy Games Workshop zkouší dávat licence většímu množství studií.

zdroj: Archiv

Nejnovější články