Mortifikátoři, Černá legie a další se vrací – na Kickstarteru je karetní hra Doomtrooper
zdroj: Archiv

Mortifikátoři, Černá legie a další se vrací – na Kickstarteru je karetní hra Doomtrooper

27. 9. 2017 10:15 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Když jsem se před týdnem dozvěděl, že se na Kickstarteru objeví projekt skupinky nadšenců, která se rozhodla oživit karetní hru Doomtrooper, bylo mi jasné, že po hodně dlouhé době zase na něco přispěju. Původní Doomtrooper vyšel v 90. letech v České republice, byl plně lokalizovaný a já mu dal tehdy přednost před Magicem, protože mne mnohem víc lákal svou kombinací kyberpunku, brutální války zuřící napříč Sluneční soustavou a také nádhernými obrázky na kartách. 

Doomtrooper vychází ze světa Mutant Chronicles, v němž lidstvo čelí hrozbě Černé legie, monster vedených čtveřicí bohů, které ze spánku vyrušila expanze na hranice naší soustavy. Jenže lidstvo není sjednocené, vesmírnou expanzi nevedou už státy, ale megakorporace, které se přetahují o planety a dá se říct, že Černá legie jim tak trochu narušila válečné manévry. Sice se je snaží zčásti sjednotit Kartel a také náboženská organizace zvaná Bratrstvo, ale když jde o peníze…

V lore Mutant Chronicles se dá utopit spousta hodin a je jedno zda jste hráli dnes už mrtvý Doomtrooper, RPG a nebo jednu z inkarnací tabletop figurkové Warzone. Malý tým Secret Cow Level si vzal za cíl oživit původní karetní hru se všemi jejími vlastnostmi a také s původními obrázky. Nejprve bylo potřeba vypátrat aktuálního majitele práv, což se povedlo skoro zázrakem, jelikož z původního Švédska skončil copyright v Los Angeles. S majiteli se dohodli a práce mohla začít.

Po dvou letech samofinancování se nyní obrací na crowdfunding. Tým vytvořil vlastní engine, serverovou infrastrukturu a v momentálním buildu jde stavět balíčky z více než 400 karet a hrát online. Nicméně k hotovému, plnohodnotnému titulu je to ještě daleko. Pokud vyberou požadovaných 15 tisíc dolarů (což se právě stalo), hra bude k dispozici na PC, s 1 vs 1 multiplayerem, ale pokud víc, v plánu jsou i verze pro mobilní platformy, kampaň pro jednoho hráče a další strany konfliktu, jako jsou divoké klany ze zdevastované Země, která už dávno není centrem lidské civilizace. S dalšími financemi by tvůrci rádi zavedli crafting karet, systém questů, za které získáváte nové karty.

Základ karetní předlohy tvořilo vykládání bojovníků, jejich vybavování a správa dvou typů bodů – za jeden jste vykládali právě tyto aktivní složky, případně hráli speciální karty a druhý sbíráte, abyste vyhráli. Celkem jednoduchý herní systém dokázal díky řadě nápaditých herních prvků fungovat po celé roky, kdy byla hra aktivní až do jejího smutného zániku. Navíc je svět Mutant Chronicles opravdu zajímavý a v případě Doomtrooper jej doplňují nádherné karty, především ty od Paula Bonnera. Což bude jedna z důležitých věcí na této adaptaci – tvůrci musí získat co nejkvalitnější verze původních obrázků a dobře je zakomponovat do celkového vizuálního stylu. Spartánská podoba předvedená u projektu toto zatím neplní.

doomtrooper zdroj: Archiv

Pokud se tedy podaří dovést tento projekt do konce (potřebné peníze už se vybraly, jde o dokončení samotného titulu), vrátí se hra, která pro mnoho českých hráčů definovala sběratelské karetní hry a chvíli dokázala ve své popularitě u nás konkurovat i Magicu. Samozřejmě, úspěch ale nebude záležet jen na tom, jak bude zpracovaná technicky, ale také jak bude fungovat z hlediska monetizace. Je jasné, že bude žít z prodávání virtuálních balíčků, ale cena bude muset odpovídat obsahu, který bude k dispozici. Jen mód 1 vs 1 bez dodatečných funkcí dlouho nevydrží. Pokud chcete, aby měli tvůrci k dispozici víc financí, pořád jim můžete přispět.

Nejnovější články