Lovecraftovské zrůdy z hlubin moře ožívají. Připlouvá RPG Stirring Abyss

26. 10. 2020 16:09 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Americká ponorka byla na počátku studené války vyslána na tajnou výzkumnou misi, když za záhadných okolností došlo k protržení jejího pláště a nebohá posádka se ocitla uvězněná na dně oceánu. Námořníci vybavení těžkými skafandry se rozhodli porozhlédnout kolem, zda by nenašli způsob, jak se ještě zachránit. Ale místo toho narazili na ruiny dávno zapomenuté civilizace a děsivá monstra vytržená z lovecraftovského hororu.

V taktickém RPG Stirring Abyss  se vaše skupina dobrodruhů hledajících na mořském dně suroviny potřebné k opravě ponorky nevyhne konfrontaci s pokřivenými bytostmi. O osudu posádky rozhodnou tahové souboje, ve kterých přijdou ke slovu unikátní schopnosti jednotlivých členů výpravy. Ty dále rozšiřujete v několika vývojových stromech.

Podvodní běsy mají vliv na příčetnost posádky, která čím dál tím víc ztrácí svou lidskost. A to nejen po duševní, ale i tělesné schránce. Nebozí námořníci totiž začnou mutovat, což ale můžete využít k vlastnímu prospěchu v boji s nečekanými obyvateli mořského dna. Ve Stirring Abyss budete hnáni kupředu příběhem, ale pokud si libujete ve výzvách, bude pro vás připravený i nekonečný mód s prvky roguelike.

zdroj: Slitherine

Pakliže vás poměrně originální podmořské taktické RPG zaujalo, nebudete na něj čekat dlouho. Vychází již tento čtvrtek 29. října pouze na PC.

Jde mimochodem o první hru z iniciativy K-Project vydavatelství Slitherine, která pomáhá propagovat strategické tituly. 5 % z prodejů putuje na podporu vývoje dalších her v iniciativě, ke kterým se v tuto chvíli řadí dva projekty – topdown tahovka Tactical Troops: Anthracite Shift a realtimová strategie ICBM o jaderné válce. Doufejme, že se nám tu rodí samé zajímavé hry.

Nejnovější články