Kubánská revoluce? Čarovná plošinovka Savior je „první nezávislou hrou z Kuby“
zdroj: Archiv
Novinky

Kubánská revoluce? Čarovná plošinovka Savior je „první nezávislou hrou z Kuby“

27. 10. 2016 9:45 | autor: Václav Pecháček |

Diplomatické ledy mezi Spojenými státy a komunistickou Kubou pomalu roztávají a zdá se, že Havana se po dlouhé době opět více otevírá západnímu světu. Desítky let relativní izolace se ovšem na životě v téhle zemi musely nutně podepsat, což ilustruje i lokálním vývojářská scéna. Vývoj her ztěžují neobvyklé překážky, jako internetové připojení dostupné pouze ve veřejných parcích nebo akutní nedostatek moderního hardwaru. Slabá infrastruktura ale neznamená, že by se v zemi snad nenacházel vývojářský talent, což dokazuje i krásná 2D plošinovka Savior.

Tato „první kubánská nezávislá hra“ je projektem dvou tvůrců, konkrétně Josuhe Paglieryho a Johanna Armenterose. Čeká v něm na vás kouzelná kreslená říše, která ztratila svého „Velkého boha“, a teď spolu se svými obyvateli trpí. Hrajete za „Malého boha“, který se musí pokusit celý zmatek napravit. Budete skákat, objevovat, léčit i bojovat. Ale po cestě vás čekají podivná tajemství. Není snad nakonec celý svět jen rozbitá, umírající počítačová hra?

Aby autoři dovedli vývoj Savior do konce, nutně potřebují podporu komunity. Proto svůj projekt představili na crowdfundingové platformě Indiegogo a už se jim podařilo vybrat víc než polovinu z požadovaných 10 tisíc dolarů – a to do cílové rovinky zbývá ještě celý měsíc. Pokud všechno půjde dobře, Pagliery a Armenteros plánují vydání na rok 2018. Nejde o zrovna blízkou budoucnost, ale vzhledem ke všem potížím, kterým vývojáři kvůli podmínkám ve své domovině musí čelit, jim to asi nikdo zazlívat nebude.

zdroj: Archiv

Nejnovější články