Krásná diablovka Umbra změnila jméno a míří do early accessu
zdroj: tisková zpráva

Krásná diablovka Umbra změnila jméno a míří do early accessu

3. 3. 2016 15:32 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

O diablovce Umbra jste měli možnost poprvé slyšet již v roce 2011, loni hra prošla Kickstarterem a nyní se po pěti letech vývoje podívá i mezi hráče a to v rámci early accessu, kde vyjde 24. března. Nicméně, nehledejte ji tam pod původním jménem. Vývojáři si nově říkají Wolcen Studio a svůj projekt nazývají Wolcen: Lords of Mayhem.

První věcí, které si všimnete na obrázcích níže, je využití CryEngine 3, díky němuž hra a prostředí v ní vypadá opravdu krásně. Nicméně hlavní by pro Wolcen: Lords of Mayhem měla být hratelnost a tvůrčí kreativita. Už teď nyní víme, že hra nabídne unikátní systém výroby zbraní z mnoha komponent a nebo takzvanou apokalyptickou formu vašeho reka, do níž se budete moci přeměnit.

Stejně jako budete dohromady skládat zbraně budete moci i apokalyptickou formu – hráči si budou moci vybrat z řady prvků a vlastností, které jejich postavě propůjčí řadu speciálních schopností. Křídla vás mohou vynést na těžko přístupná místa, ohnivá aura pak kupříkladu popálí každého, kdo se přiblíží.

Wolcen se bude odehrávat ve fantasy světě, ve kterém jsou lidé takřka vyhynulým druhem. Přiložený trailer pak ukazuje specifika spíše technického rázu – vizuální efekty, střídání dne a noci i detailní grafiku.

zdroj: Archiv

Co se early access verze hry týče, ta nabídne ochutnávku příběhu a velké segmenty otevřeného světa. Hráči si také budou moci ozkoušet práci s živly po vzoru žánrově odlehčené Magicky – voda ničí oheň, elektřina v louži probíjí a podobně.

Navrch již rozpracovaná verze hry nabídne i volný vývoj postavy bez bariér povolání, podobně, jako je tomu například v Path of Exile. Na druhé straně však hra v early access ještě nenabídne onu apokalyptickou formu ani výrobu zbraní a i autory slibovaná kooperace ještě do hry nezavítá. Vývojáři však slibují tyto i další aspekty do hry dodat záhy po vydání předběžného přístupu.

Nejnovější články