Korejské studio chystá nový F.E.A.R. jako free to play střílečku
zdroj: tisková zpráva

Korejské studio chystá nový F.E.A.R. jako free to play střílečku

26. 7. 2013 10:50 | Novinky | autor: Adam Homola |

Z hororové střílečky F.E.A.R. se časem stala série, jejíž komplikovaný osud bylo zajímavé sledovat. Trojka vyšla v roce 2011 a od té doby jsme o F.E.A.R. moc neslyšeli. Nyní se zdá, že série chytá druhý dech, ale takový, který asi málokdo z nás čekal. F.E.A.R se vrátí jako free to play střílečka a vývoj bude mít v režii korejská firma Inplay Interactive s podporou vydavatele Aeria Games.

Žánr by se příliš měnit neměl. F.E.A.R. Online by měla být pořád akční střílečka s hororovou atmosférou a chybět nebude samozřejmě ani ikonická Alma Wade. Jak už ale tušíte, můžete zapomenout na jakoukoli singleplayerovou kampaň. Ta se v kontextu korejských free to play her moc nenosí a F.E.A.R. Online bude jen a pouze multiplayerovou střílečkou. Příběh ale přítomen bude a měl by prý dál řešit události kolem Almy.

V tiskové zprávě popisují tvůrci hru jako “hardcore”, tak se snad nemusíme obávat nějakého casual střílení, při kterém na nás jen čas od času vybafne v animačce známá holčička. Dle tiskovky bude hra zaměřená na několik týmových módů, které se budou odehrávat na deseti mapách. Docela vtipné je, že tvůrci vyzdvihují dekoraci map, která se bude sestávat například z “groteskních, pořád se cukajících těl, která budou viset ze stropu na hácích na maso a kolem budou zprávy napsané krví”.

...

Multiplayerových map by mělo být tedy deset a tematicky to tvůrci hrají na bitvu mezi Armachan Technology Corporation (ATC) a elitní jednotkou F.E.A.R. (First Encounter Assault Recon). Z trojky se vrátí mód Soul King, ale ostatní módy si zatím vývojáři nechávají pro sebe. “Z toho, že můžeme prezentovat další kapitolu jednoho z nejpopulárnějších hororů poslední dekády, jsme nadšení. F.E.A.R. Online přinese zpátky to napětí a intenzivní akci, kterou je série známá. Zároveň to všechno hra zpřístupní obří online komunitě kompetitivních hráčů,” řekl v tiskové zprávě viceprezident PC her v Aeria Games, Tom Nichols.

Atmosféru můžete nasát z artworků v galerii a na prvních pár obrázků se můžete podívat tamtéž. Něco málo napoví i první teaser, ale moc toho neukáže. Špatně to nevypadá, ale jen aby to vývojáři s tím zpřístupňováním širokým online masám nepřehnali. Přesvědčit bychom se o tom měli už za nedlouho, do uzavřené bety se můžete na oficiálním webu přihlásit už teď. Přihlásíte se, nebo vám změna klasické střílečky na free to play model moc nevoní?

Nejnovější články