Konzole 2DS, 3DS a Wii U jsou na sklonku života. Nintendo jim zavírá eshop
zdroj: Nintendo

Konzole 2DS, 3DS a Wii U jsou na sklonku života. Nintendo jim zavírá eshop

16. 2. 2022 11:40 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Jak dlouhý může být onlinový život konzole? Liší se to samozřejmě výrobce od výrobce i model od modelu, ale v případě Nintenda je to zjevně zhruba jedna dekáda. Společnost totiž oznámila neradostnou zprávu - má v plánu ukončit provoz digitálního obchodu handheldových konzolí série 2DS, 3DS a Wii U.

Stane se tak koncem března roku 2023, tedy zhruba za rok. Tehdy majitelé konzolí 2DS, 2DS XL, 3DS, 3DS XL, New 3DS, New 3DS XL, Wii U Basic a Wii U Deluxe přijdou o možnost kupovat hry skrze eshop Nintenda, stahovat demoverze a bezplatný software nebo uplatňovat kódy produktů.

Nadále však budete moct stahovat hry, které již vlastníte, získávat pro ně aktualizace a hrát online. Nintendo v tomto ohledu zatím neplánuje žádné změny, ale může být rovněž otázkou času, než i tyto služby začnou postupně odpadat.

Od 23. března příštího roku nebude možné s pomocí kreditní karty rozšiřovat konto vaší virtuální peněženky a až od 29. srpna k tomu nebudete moct využít ani Nintendo eShop Card.

Nevyřčenou radou je prolinkování vašeho Nintendo Network ID (používané na 3DS a Wii U) se službou Nintendo Account (používanou na Switchi). Tím totiž získáte možnost využívat peníze ve vaší peněžence napříč všemi zařízeními, tedy až skončí podpora eshopu starších konzolí, peníze uplatníte za nákupy na současném Switchi. V oznámení i jeho často kladených dotazech chybí informace o tom, co se s obsahem vaší peněženky stane, pokud si účty neprolinkujete.

Nintendo 3DS oslaví příští týden své 11. narozeniny, Wii U bude letos v listopadu kulatých deset let a nejmladší z trojice 2DS bude letos v říjnu venku 9 let.

Nejnovější články