Kombinace strategie a deskovky Warbands: Bushido vás zavede do středověkého Japonska
zdroj: Archiv

Kombinace strategie a deskovky Warbands: Bushido vás zavede do středověkého Japonska

15. 4. 2016 17:20 | Novinky | autor: Adam Homola |

Kombinace tahové strategie, karetní a válečné hry s názvem Warbands: Bushido se pokouší přesvědčit potenciální plátce na Kickstarteru a vývojáři slibují víc, než jen jednu hru. Kickstarterová kampaň je pouze na první část, ale pod značkou Warbands by se mohla v budoucnu skrývat celá plejáda válečných her z různých historických období. Začíná ale v Japonsku, v 16. století, v době samurajů, róninů, nindžů, čínských pirátů a portugalských žoldáků.

Jako hlavní stratég sice nebudete ve Warbands: Bushido nahlížet na tisícihlavé armády, ale soustředíte se na jednotlivé bojovníky a jejich osudy. Vývojáři ze studia Red Unit mají totiž v plánu tahovou taktickou válečnou hru, ve které budete v rámci bojů sledovat střet jednotlivců a také následky, které má válka na zúčastněné.

Uvidíte tak například, co se stane po přepadení nic netušících banditů vašimi vojáky. Nebo budete muset bránit hrad před invazí mnohem silnějšího nepřítele. Některé příklady jsou dobře viditelné na přiloženém videu z Kickstarteru a spíše než velkou válečnou strategii opravdu připomínají příběhy osudů jednotlivých vojáků. Z videa jde také na první pohled vidět specifický vizuální styl, pro který se tvůrci rozhodli a který vychází z deskových her.

Třeba jako v Hitman GO vidíte i tady hrací desku, postavy vypadají jako figurky a nechybí ani hrací kostky nebo karty. Warbands: Bushido je jednoduše deskovka jak vyšitá, pouze v digitální formě. Ve výsledku má být ve hře přes 100 jednotek a hrdinů, přičemž někteří z nich se mají do plné verze dostat až po jejím vydání.

Chybět nebude ani multiplayer, který vývojáři připodobňují k Warmachine a Mordheimu, s dávkou velmi svižné hratelnosti známé z Hearthstone. Co se týče inspirace, tvůrci zmiňují i Final Fantasy Tactics a Valkyria Chronicles. Obě hry údajně výrazně pomáhaly utvářet příběhovou kampaň Warbands: Bushido.

Warbands: Bushido zdroj: Archiv

Každá kampaň má přitom obsahovat celou sadu unikátních postav i událostí. Warbands: Bushido má v současné chvíli na Kickstarteru 5000 dolarů a do konce kampaně potřebuje vybrat ještě dalších 25 000 dolarů. Pokud se to podaří, zahrajeme si tuto taktickou tahovku ještě letos v září na PC, Mac a mobilních platformách.

Nejnovější články