Máte námět či připomínku? Napište nám
Klavíristův pokroucený svět v adventuře The Piano vás vyděsí příští měsíc
zdroj: Archiv
Novinky

Klavíristův pokroucený svět v adventuře The Piano vás vyděsí příští měsíc

12. 4. 2018 16:19 | autor: Patrik Hajda |

Jediný vývojář Jonathan Stemmildt si před dávnými pěti lety usmyslel, že začne pracovat na vlastní hororové hře, která ale nebude pouhým walking simulátorem s lekačkami. Vznikla tak psychologická adventura The Piano, která kromě děsivé atmosféry nabídne i detektivní hratelnost.

Vše se točí kolem pianisty Johna Barnerwaye, který je lapen v podivné dimenzi uprostřed poválečné Paříže. Nejenže ho stále stíhá smutek ze smrti všech svých bratrů, ale stíhají ho i občané právě za jejich vraždu. Tu samozřejmě nespáchal, ale vysvětlujte to tisku, který nezajímá pravda…

John je odsouzen k bloudění liduprázdnými pařížskými uličkami. Společnost mu dělají pouze duchové, přízraky, projekce… Říkejte tomu, jak jen chcete, pravda bude asi někde uprostřed. Většina z nich vypadá poměrně neškodně, ale někteří se tváří vražedně, zatímco další zahalení v kápi se jen pomalu plíží mlhou a pátrají po jediné fyzické formě – po vás.

zdroj: Archiv

Během skrývání se za rohy budov si musíte udělat čas na vyřešení noirové zápletky. Kdo vám zabil bratry a proč se to snaží svést na vás? To zjistíte pozorováním a interakcí s okolím. Tvůrce slibuje kompletní dabing a zhruba osmihodinové dobrodružství, při kterém tuhne krev v žilách. Za svou prvotinu si 26. května vyžádá 10 dolarů na Steamu.

Níže můžete mrknout na osm minut z hraní ještě nehotové verze. Je docela vidět, že na hře pracuje pouhopouhý jeden člověk. The Piano vás pravděpodobně neoslní grafikou ani animacemi hlavního hrdiny. I skrývání se před nepřáteli vypadá dost krkolomně. Uvítal bych alespoň možnost přepnout kameru na druhé rameno, což by podle mě pomohlo i hráči ve videu… Doufám, že výsledek bude dobře vyladěný a nic nebude rušit atmosféru.

Nejnovější články