Kdo se to řítí do české strategie Imperiums? Nápověda: Je blonďatý a Veliký
zdroj: Kube Games

Kdo se to řítí do české strategie Imperiums? Nápověda: Je blonďatý a Veliký

5. 10. 2021 8:00 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

V české strategii Imperiums: Greek Wars od studia Kube Games jste se mohli ujmout údajných trhanů a nevzdělanců z Makedonie, nad nimiž jejich řečtí sousedé ohrnovali napudrované nosánky a jistě pronášeli extra zábavné vtípky o sexu s domestikovanými zvířaty. Jenže král Filip všem těm filozofům ukázal, co se stane, když se chlápci se strašně dlouhým kopím střetnou s chlápky s daleko kratším kopím. Stane se to, že Makedonie ovládne celé Řecko.

Intrakulturní bojůvky jsou ale nyní u konce. Filip je mrtvý, sražený rukou vraha předtím, než mohl uskutečnit svůj nejambicióznější plán – v čele helénské koalice vpadnout do Perské říše, obra na hliněných nohou, který po celé generace štval Řeky proti sobě, pokud se je rovnou nesnažil podmanit ozbrojenou silou.

Perský panovník Dareios III. si kdesi v Súsách nebo Sardách jistě oddechl, když slyšel o smrti svého konkurenta. „Teď uvidíte, jak je důležité míti Filipa, ha ha!“ chechtal se patrně, zatímco mu vnadné služebnice olejovaly vous. Jenže nepočítal s tím, že dědic makedonského trůnu se potatil vskutku spektakulárním způsobem. A přesně to si už za pár dní sami prožijete v Imperiums: Age of Alexander.

zdroj: Kube Games

Mapa se otevře. Přestane se omezovat na Peloponés, Balkán a západ Malé Asie, místo toho svoje voje povedete od Středozemního moře až k hranicím Indie. A to ne nutně jako Alexandr Veliký. Hratelných frakcí bude celkem 18, a to včetně stepních kočovníků, raných Římanů nebo rozpínajícího se kartaginského státu.

Co budete dělat? Samozřejmě vést válku, to je jasnější než Diova závislost na nevěře, ale kromě tahového hýbání jednotkami napříč Evropou a Asií taky musíte budovat, produkovat, udržovat v chodu logistiku, babrat se s diplomacií, zkrátka se věnovat všem těm méně zábavným věcem, než jsou velkolepé obchvaty Alexandrovy těžké jízdy. Ale bez nich se impérium, nad kterým slunce nezapadá, prostě vybudovat nedá.

Rozšíření se odemkne tento čtvrtek, 7. října, a už teď si ho můžete předobjednat. Kromě obrovské mapy a spousty nových národů se těšte i na některé přepracované mechaniky, do nichž teď nehodlám zabrušovat, protože bych vás napřed musel odkázat na svou recenzi původní hry, aby vám detaily dávaly nějaký smysl… Což tedy stejně udělám, protože je to pro kontext docela užitečné čtení, ale o dočasné demobilizaci jednotek nebo přítomnosti vyslanců na cizích dvorech si stejně popovídáme až po vydání.

Jak to s Alexandrem máte vy? Stačilo vám jeho dobrodružství prožít v nedávném Total War: Rome Remastered, nebo vám sandály největšího vojevůdce starověku připadají pořád ještě neprošlapané a rádi byste do nich zase vklouzli?

Nejnovější články