Je možné udělat z textovky horor? Code 7 díky použití dabingu dokazuje, že ano
zdroj: Archiv

Je možné udělat z textovky horor? Code 7 díky použití dabingu dokazuje, že ano

18. 7. 2017 10:15 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Textové adventury nevychází každý den, a když už se tak stane, jde často o ztvárnění hackerského námětu. Vzpomeňte si třeba na výborný Hacknet. Code 7 je sice také hackerská textovka, ale nezaujme ani tak námětem, jako spíš kompletním nadabováním a silnou hororovou atmosférou.

Děj hry vás zavede na první lidskou mezihvězdnou základnu, se kterou byl náhle ztracen kontakt. Dvojice hlavních protagonistů Alex a Sam mají zjistit, co se na základně stalo, jenže jejich cesty se nešťastnou náhodou rozdělí. Sam přistane na stanici, zatímco Alex skončí u starého počítače s operačním systémem typu MS-DOS.

Aby to bylo zajímavé, nezhostíte se role Sam, ale Alexe. Na jediné obrazovce budete v dost neurčité mapě sledovat Samin postup základnou a pomáhat jí s překonáváním překážek hackováním různých život ohrožujících a postup znemožňujících systémů. Sam vám bude na oplátku vlastními slovy popisovat vše, co uvidí a zažije, abyste si mohli udělat vlastní obrázek o nedávných událostech.

zdroj: Archiv

Přestože se jedná o textovou adventuru, Code 7 je plně nadabovaná a ozvučená, díky čemuž se z nevinné výpravy stává psychologický horor. Alespoň tak se hra jeví na novém videu. Představa, že sedíte u počítače, zatímco vaše kamarádka někde bloudí temnými chodbami, bojí se každého zákoutí, nachází uťaté končetiny lidí až začne nekontrolovaně ječet… z takové představy mrazí v kostech.

Hra se zdá být ještě děsivější s příchodem tajuplné umělé inteligence S.O.L.I., která si, jak už to bývá zvykem, postavila vlastní hlavu a nemá s lidstvem zrovna nejlepší úmysly. Máte dva hlavní úkoly – zjistit, co má umělá inteligence za lubem, a proč a co je to Code 7, o kterém pořád slyšíte.

Code 7 vychází již příští měsíc na Steamu. Tedy jen první epizoda, kterou budou později následovat další čtyři. V každé epizodě se seznámíte s novými postavami, jejichž vztah k vám, postavený na důležitých rozhodnutích, definuje vyvrcholení příběhu v závěrečné epizodě. Kolik budou jednotlivé epizody stát a s jakou periodicitou budou vycházet, se zatím neví. Pokud vás hra zaujala, můžete si vyzkoušet nultou epizodu zcela zdarma.

Nejnovější články