I váš pes může mít svou herní konzoli
Marshall je veselý španěl | zdroj: Profimedia

I váš pes může mít svou herní konzoli

29. 11. 2022 15:49 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Být hráčem už dávno není takové stigma, jako tomu bylo v 90. letech a na přelomu tisíciletí. Hry hraje skoro každý, i kdyby to měly být mobilní casual hříčky na ukrácení času v MHD. Jenže zatímco dosud mezi největší unikáty patřila třeba babička, která s nadšením hraje Skyrim, v budoucnosti by herní svět mohl začít zajímat i vaše čtyřnohé mazlíčky.

Alespoň si to myslí zakladatelé startupu jménem Joipaw, kteří připravují stejnojmennou herní konzoli pro psy. Projekt napřed vznikl jako způsob, jak pejskům usnadnit a ukrátit čas, který tráví sami doma bez páníčka, zároveň by ale podle slov tvůrců mohl sloužit i v boji proti psí demenci a podobným nemocem.

Konzole je ovládána čumákem zvířete a za úspěšné plnění úkolů na obrazovce jsou psi odměňováni automatizovaným zásobníkem pamlsků. Mezi dostupné hry patří například variace na populární mlácení krtků whack-a-mole nebo rozhodování, na které straně obrazovky je více předmětů. V plánu je ale prý i kompetitivní hra, ve které pes může se svým majitelem soutěžit v přeskakování překážek.

Konzole má navíc majitele upozornit na případné nestandardní chování psa, a pomoci mu tak včas odhalit potenciální zdravotní problémy.

Dosud není jasné, kdy bude zařízení v prodeji.

Nejnovější články