Helldivers 2 přenese top-down akci do pohledu třetí osoby
zdroj: Foto: PlayStation

Helldivers 2 přenese top-down akci do pohledu třetí osoby

24. 5. 2023 21:55 | Novinky | autor: Ondřej Partl |

Jednou z prvních nových her, které se ukázaly během akce PlayStation Showcase, je pokračování zábavné top-down akce Helldivers, která se na obrazovkách objevila už v roce 2015. S Helldivers 2 se tvůrci z Arrowhead Game Studios ale rozhodli jít trochu jiným směrem.

Nejenže ambice titulu výrazně nabobtnaly, ale jak naznačuje nová ukázka rovnou obsahující i segmenty přímo z hraní, přenese se zážitek z ptačí perspektivy do pohledu třetí osoby. To znamená, že hráči bitevní vřavu pocítí pěkně zblízka.

Helldivers 2 zdroj: Foto: PlayStation

Podobně jako v jedničce, i zde se do akce pustíte společně s přáteli, všichni se vyzbrojíte různými kousky z místní silné high-tech zbrojnice a vydáte se likvidovat mimozemský potěr ve velkém.

Pokud se na základě ukázky dá usuzovat, kromě neutuchající akce vás čeká i odlehčená atmosféra, která si docela nepokrytě pár věcí vypůjčuje z Hvězdné pěchoty (minimálně té filmové). Tvůrčí celek se navíc chlubí tím, že Helldivers 2 nabízí to nejlepší kooperativní hraní v historii studia. Počítá se s tím, že se jednotliví členové týmu budou navzájem doplňovat, hlavně si ale musíte dávat pozor, kam míříte. Střelba do vlastních je totiž vždycky zapnutá.

zdroj: PlayStation

Konkrétnější datum vydání prozatím oznámené nebylo, takže si zájemci musí zatím vystačit s obecným rokem 2023. Důležitou informací je, že kromě PlayStationu 5 se titul podívá také na PC.

Nejnovější články