Halloweenská akce přidala do Overwatch stovku kosmetických předmětů a Horde Brawl
zdroj: tisková zpráva

Halloweenská akce přidala do Overwatch stovku kosmetických předmětů a Horde Brawl

12. 10. 2016 12:13 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Ačkoliv Halloween bude až 31. října, do Overwatch vpadl už teď a nese s sebou tunu nového obsahu. Celý event, který poběží od 11. října do 1. listopadu, je laděný do brakové hororové atmosféry ve stylu hollywoodských filmů 30. let. Asi největší přídavek, který poběží až do začátku listopadu je nový Brawl, který má tentokrát podobu Horde módu, kde čtyři hráči čelí hordám AI řízených nepřátel a několika bossům.

Samotný Brawl je velmi zábavně udělaný. K dispozici jsou jen čtyři hrdinové, kteří si nesou v rámci příběhu o strašlivém Junkensteinovi své vlastní přezdívky – Gunslinger (McCree), Soldier (Soldier: 76), Archer (Hanzo) a Alchemist (Ana). Výber je cílený, protože každý z hrdinů má ve scénáři klíčovou roli. Musíte chránit bránu, kterou každý robot, který vám projde, poškodí a zároveň nesmí zemřít všichni členové týmu najednou.

Abyste uspěli, je už na střední obtížnost klíčové pochopit, kdy má kdo použít jakou schopnost. McCree a jeho ultimátka jsou klíčové při útoku bossů, Ana musí bossy oslabit a zablokovat léčení apod. Navíc je celý Brawl povedený z hlediska produkčních hodnot – nové dialogy, skvělý styl vyprávění a celkově je vidět, že si Blizzard dal na téhle akci záležet. Ostatně, i mapa Hollywood má novou podobu, která odpovídá stylu hollywoodských brakových hororů. K Brawlu se vážou i achievementy a žebříček, kde se můžete porovnávat s kamarády.

zdroj: Archiv

Kromě toho ale samozřejmě update přinesl i stovku nových kosmetických předmětů, kde najdete nové skiny (legendární a epické), vítězné pózy, highlight intra, spreje, hlášky a emoty. Ty padají ze speciálních loot boxů, které mají podobu dýně, ale na rozdíl od olympijské akce jde nové předměty kupovat i za zlaťáky. Připravte si ale pořádnou částku, protože legendární skin vás vyjde na 3000 a epický na 750. Celý event vám pak pěkně uvede i úsměvný komiks, který se váže k dobám před aktuálními událostmi hry a nebere se moc vážně.

Kromě Halloweenu ovšem Blizzard vydal ještě jednu důležitou věc – informaci o tom, že Overwatch hraje už 20 milionů lidí. V době free-to-play her to možná tak nešokuje, ale je třeba připomenout, že Overwatch je standardně distribuovaná hra, za kterou se platí a která nebyla v žádné slevě. Jde tak o jednoznačný úspěch, protože o tolika prodaných kopiích si může nechat zdát i řada AAA titulů.

Nejnovější články