Frozenbyte oznámili a vydali týmovou bojovku Boreal Blade
zdroj: Archiv

Frozenbyte oznámili a vydali týmovou bojovku Boreal Blade

29. 8. 2019 12:30 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Tvůrci Trine ze studia Frozenbyte se tentokrát rozhodli trochu změnit žánr. Boreal Blade na první pohled připomíná trochu stylizovanější verzi For Honor – z pohledu třetí osoby šermujete s dalšími hráči, tentokrát ale čistě v týmu. Tvůrci slibují, že tady neplatí žádný systém kámen-nůžky-papír ani komba z nekonečných sekvencí mačkání tlačítek. V Boreal Blade si vystačíte s jedním základním útokem.

Tenhle útok se dá totiž donekonečna variovat podle toho, v jaké pozici a úhlu se nachází vaše postava a zbraň. Nemůžete se tedy naučit nějaké konkrétní kombinace útoků a protiútoků, nýbrž pružně reagovat na situaci na bojišti. Útok se vmžiku může změnit v blok a znovu přejít do útoku. Boreal Blade si zakládá na plynulosti a reaktivnosti, při nichž ale zůstává prostor pro taktizování.

Přestože celý souboj ovládáte primárně jedním tlačítkem, může být poměrně variabilní. Vybrat si můžete ze tří různých tříd s jejich silnými a slabými stránkami (jsou různě rychlé a vydrží různý počet ran) a čtyř způsobů boje. S kombinatorikou zamíchají ještě stovky zbraní, štítů a brnění.

zdroj: Archiv

Boreal Blade se odehrává ve fiktivním Norvalgu inspirovaném severskou mytologií a Vikingy. Do zasněžených arén se můžete vydat hned ve čtyřech multiplayerových módech – klasická bitva, týmový deathmatch, bránění vlajky a sólový deathmatch.

Zatímco na Switchi Boreal Blade vyšla už včera i s bezplatným demem, na Steamu bude po vydání free-to-play. Už v této chvíli se na oficiálním Discordu můžete přihlásit o svůj klíč do uzavřené bety. Plná hra by na PC měla vyjít ještě během letošního roku.

Nejnovější články