Vydavatelství Toplitz Productions nadále rozšiřuje svou rodinu her majících v názvu slovo Dynasty. Začalo to s Farmer’s Dynasty a pokračovalo s Lumberjack’s Dynasty a Medieval Dynasty. V přípravě jsou momentálně další dvě hry Wild West Dynasty a Sengoku Dynasty, přičemž nás teď zajímá poslední jmenovaná.
Ta bude mít nejblíže k loňskému vynikajícímu survivalu Medieval Dynasty, který vedle pěkné grafiky zaujal obyčejným středověkem bez fantasy prvků a příklonem k realismu, co se craftingu a přežití týče. Ale tím vůbec nejzajímavějším byla možnost vybudovat si vlastní vesnici, dostat do ní obyvatele, založit rodinu a starat se o chod celého jednoho společenství.
To samé na vás čeká v Sengoku Dynasty, akorát ve feudálním Japonsku. Místo dveří na pantech budete odsouvat ikonické stěny s mnoha okýnky, místo lánů obilí se budete brodit vlahými rýžovými poli, místo evropských mečů budete třímat ty japonské.
Sengoku Dynasty to vše prezentuje v novém, nádherném příběhovém traileru, který dále odhaluje překrásné, sluncem zalité prostředí vaší budoucí vesnice i nehostinné, sněhem pokryté vrcholky hor, které ve hře nebudou chybět.
Jen si grafiku v traileru nespojujte se hrou, jelikož jde o filmeček nevycházející z enginu hry. Ale pokud bude Sengoku Dynasty o fous hezčí než Medieval Dynasty, pak se máme na co těšit. Hra dále láká na čtyřčlennou kooperaci a možnost zvolit si jednu z cest charismatického vůdce, zkušeného řemeslníka, slavného válečníka či duchovního mistra.
Hru očekávejte ještě v letošním roce na počítačích v předběžném přístupu.