Fanoušek Call of Duty způsobil rozruch na letišti, pokusil se přepravit „opičí bombu“
zdroj: Sketchfam

Fanoušek Call of Duty způsobil rozruch na letišti, pokusil se přepravit „opičí bombu“

28. 4. 2025 16:30 | Novinky | autor: Ondřej Partl |

„Nehrajte si se zbraněmi, děti,“ chtělo by se říct po přečtení palcových titulků ohledně letištního incidentu obsahujícího známou třaskavou hračku ze série Call of Duty, specificky z režimu Zombies.

Monkey Bomb zdroj: TSA

Situace se odehrála už v lednu 2025 na Loganově letišti v Bostonu. Jeho zaměstnanci v odbaveném zavazadle jednoho z cestujících nalezli zvláštní předmět v podobě opice s dynamitem. K jejich překvapení záhy zjistili, že nejde o nebezpečný předmět, nýbrž o repliku improvizované výbušniny z nejúspěšnější videoherní série, kterou převážel jeden z fanoušků.

Ačkoliv se jednalo o neškodnou hračku, její realistický a nevšední vzhled způsobil pozdvižení a podezření. Místní bezpečnostní složky, včetně státní policie státu Massachusetts, promptně reagovaly a situaci prověřily s následným potvrzením, že zde skutečně žádné nebezpečí nehrozí. Z fotografické dokumentace je pak evidentní, že šlo o držák na ovladač/mobil.

Cestující přesto musel čelit následkům a replika mu byla zabavená, jelikož porušovala podmínky letové přepravy, ve které jsou dle Úřadu pro bezpečnost v dopravě (v orig. TSA) zakázané napodobeniny zbraní i výbušnin. Do této kategorie spadají třeba i pistole značky Nerf, pistolky na vodu či makety mečů.

Omezení hrají svou jasnou roli a úřad upozorňuje, že jejich nedodržování může vést ke zbytečným zpožděním, evakuacím, pokutám a v některých případech i zatčením. Vzpomenout lze třeba na případ z roku 2018, kdy byl zadržený cestující během pokusu přepravit testovací improvizované výbušné zařízení na školení o výbušninách (děkujeme webu Chron).

I tento případ by podle TSA měl sloužit jako připomínka pro všechny nadšence, sběratele a v konečném důsledku i fanoušky her, že i neškodné předměty mohou působit jako hrozba. Zástupci úřadu tak apelují na uvážlivost cestujících při balení zavazadel. Ale přiznejme si, zabavit držák na ovladač je přeci jen už poněkud zbytečné.

Smarty.cz

Nejnovější články