Fanoušci připravují oficiální českou lokalizaci hry Valheim
zdroj: Vlastní foto autora

Fanoušci připravují oficiální českou lokalizaci hry Valheim

1. 3. 2021 9:55 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Valheim pokračuje ve své krasojízdě jedné z nejhranějších her současnosti. Vikinský survival stihl během prvního měsíce v předběžném přístupu prodat astronomické 4 miliony kusů a od 111 tisíc uživatelů si vysloužil drtivě kladná hodnocení. Valheim je momentálně dostupný v 11 jazycích, ale to se brzy změní.

Přibude totiž dvanáctá lokalizace, kterou bude čeština. Původně šlo jen o fanouškovský počin čtyř zapálených překladatelů, ale po diskuzi s vývojáři ze studia Iron Gate se rozhodlo, že čeština bude do hry implementovaná oficiální cestou skrze Steam, takže ji nebudete muset stahovat z externích zdrojů.

Valheim není zrovna ukecaná hra, sama vám toho mnoho neřekne. Díky tomu na její překlad nebudeme čekat dlouho. Překladatelé GyGy, ArcadeX a BakeRolls přeložili do půlky února 70 % hry, konkrétně menu, většinu předmětů a jistou část výuky. Zbylých 30 % překladu zajistil Thorvald, který o češtině informoval skrze web Překlady her. Thorvald se zároveň vývojářům zavázal k překladu veškerého budoucího obsahu.

Doufejme, že si překladatelé dali s texty ve hře záležet víc než s psaním vlastního oznámení, které je plné chyb a místy obsahuje podivnou větnou skladbu. Ale pokud jsou pro vás jiné jazyky vyloženou bariérou, pak by vám chystaná čeština mohla pomoci alespoň se základními principy Valheimu.

Nejnovější články