zdroj: Ubisoft

Eivor z Assassin’s Creed Valhalla není jedináček. Nový trailer prozrazuje víc z příběhu

30. 9. 2020 13:40 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Příchod Assassin’s Creed Valhalla, načasovaný na vydání nového Xboxu, se kvapem blíží. Ubisoft včera večer vypustil nový trailer, který kromě dříve odhalené příběhové premisy, kdy se Eivor se svou bandou vydává z Norska usídlit v Anglii, ukazuje také nějaké ty nové střípky. V úvodu se představí Sigurd Styrbjornson, což je Eivorův či Eivořin (v tomto případě tvůrci zvolili mužského protagonistu) adoptivní bratr.

Jak vysvětluje šéf scenáristů Darby McDevitt, po smrti Eivorových rodičů se ho ujal Sigurdův otec, král Styrbjorn. Podle vikinských zvyků ho vychoval jako vlastního. Sigurd je o pět let starší a pomáhal Eivora vychovávat. Od něj coby syna krále se očekává, že klan v budoucnu povede.

Na počátku hry se Sigurd vrací z výpravy do Konstantinopole, kde se setkal se Skrytými, jež si můžete pamatovat z konce Assassin’s Creed Origins. Právě od něj Eivor dostává vzácný dar jakožto symbol úcty a respektu – skrytou čepel. McDevitt ale naznačuje, že Skrytí mají na tohle předání své tajné zbraně názor, který není zrovna pozitivní.

V traileru se opět objevuje Alfréd, král Wessexu, tedy jediného anglosaského království, které se ubránilo vikinské invazi. Seveřané by ale na trůnu raději viděli někoho jiného. Představuje se také nová frakce synů Ragnara – Ivarr, Ubba a Halfdan, kteří o sobě tvrdí, že jsou potomky Ragnara Lothbroka a ochotní ho pomstít.

Co se týče uzavírání spojenectví, nepůjde přímo o herní systém, ale o dané příběhové volby. Jak McDevitt vysvětluje, tvůrci se pořád musí alespoň trochu držet historické předlohy. S těmito možnostmi se ještě prolne odvěký boj asasínů a templářů, v této době tedy Skrytých a Řádu. Nepůjde nicméně o středobod hry, spíš o hybatele událostí, které se Eivor/a nějakým způsobem dotknou.

McDevitt v závěru rozhovoru vysvětluje, že se při psaní inspirovali severskými ságami, ale třeba taky Donem Quijotem nebo Dobrodružstvím Huckleberryho Finna. Pokud vás zajímají další detaily z historického pozadí nového Assassin’s Creed, připravili pro vás tvůrci podcastovou sérii Echoes of Valhalla, jejíž první epizodu z pěti najdete na Spotify.

Assassin’s Creed Valhalla vychází 10. listopadu na PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series a Stadii. 12., respektive 19. listopadu pak s launchem konzole vyjde také na PlayStation 5.

Nejnovější články