EA spustí svoje předplatné na Steamu už za necelé dva týdny

19. 8. 2020 13:50 | Novinky | autor: Adam Homola |

EA přestává tlačit Origin a vrací se na Steam ve velkém stylu. Některé své hry tam má už nějakou dobu a třeba takový Titanfall 2 z toho jen těží. Velký návrat bude završen na konci měsíce, kdy se na Steamu objeví nová služba EA Play. Tedy přejmenované předplatné Origin Access.

Z levnějšího Origin Access Basic se stal EA Play a z dražšího Origin Access Premier je zase EA Play Pro. Cena zůstává, stejně jako většina funkcí a výhod. Za 4 eura nebo 15 eur se můžete dostat ke hrám od EA, využívat 10procentní slevy na digitální nákupy a podobně. V dražší verzi se navíc okamžitě dostanete k úplně všem vydaným titulům od EA, které jsou na službě dostupné. S levnější verzí si můžete taky zahrát cokoliv, ale ty největší a nejnovější kousky jen v rámci trialu na deset hodin.

Potud je tedy všechno stejné. Rozdíl je v chystaných novinkách: Předplatitelé budou moct plnit nové herní výzvy, získat za ně drobné odměny, sbírat měsíční odměny u vybraných titulů a tak dále. Jednoduše řečeno, pokud budete chtít vytěžit nějakou hru od EA na maximum, budete si muset předplatit EA Play.

EA Play už běží na PC (na Originu), PlayStationu 4 a Xboxu One, ale ještě tento měsíc se rozšíří o další platformu, kterou je právě Steam. Tam to rozjede už za necelé dva týdny, konkrétně 31. srpna. Všechny potřebné informace a detaily k EA Play najdete buď na oficiálním webu služby, nebo na této stránce na Steamu.

Spuštění EA Play u „konkurence“ najednou otevírá dveře dalším případným expanzím. Nabízí se otázka, jestli se EA Play dočkáme časem třeba na Epic Games Store. Ať už to bude jakkoliv, nic to nemění na faktu, že první předplatné na Steamu nemá na svědomí Valve, ale vydavatel, který se s provozovatelem Steamu v roce 2011 rozešel ve zlém a udělal si raději vlastní obchod.

Valve se přitom pokouší o věci jako Steam Machines, Steam Controller nebo Steam OS, tedy řadu „vedlejších“ aktivit, takže i nějaký typ předplatného by v rámci této strategie mohl dávat smysl. Jenže žádný z předchozích pokusů neprorazil do herního mainstreamu a nestal se z něj když ne standard, tak alespoň rozumná alternativa.

A tak zatímco GOG dělá zajímavé věci s GOG Galaxy, EA, Humble i Ubisoft mají svoje předplatné a Epic rozdává hry a domlouvá exkluzivity, Steam prostě jen dál prodává hry. A teď bude prodávat i cizí předplatné.

Nejnovější články