Druhoválečná střílečka Vanguard: Normandy 1944 chce být tím, čím není Battlefield V
zdroj: The Mac Life

Druhoválečná střílečka Vanguard: Normandy 1944 chce být tím, čím není Battlefield V

8. 4. 2019 12:33 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Druhá světová válka už je zase v kurzu. Ne, že by se nezávislá studia průběžně nepouštěla do experimentů na poli multiplayerových stříleček, ale teprve duo Call of Duty: WWII a Battlefield V asi definitivně pomohlo v proklestění cestičky pro další, nezávislé, projekty. Mezi ně se řadí i týmová multiplayerová střílečka Vanguard: Normandy 1944 od studia Pathfinder, která si dle popisu bere za cíl být vším, čím není Battlefield V.

Hra právě vyšla na Steamu v Early Accessu a můžete se v jejím popisu dočíst, že „tým vyvíjející Vanguard: Normandy 1944 chce vytvořit historicky přesnou, taktickou, týmovou multiplayerovou hru, která je přístupná a zábavná. Nechceme trávit 20 minut chozením k objectivu a hrát kola, která se protáhnou nad hodinu. Chceme vytvořit intenzivní, a taktickou střílečku na moderním enginu, kterou je zábavné hrát a zároveň hráči čelí faktu, že jedna střela může ukončit jejich život.“

Je jasné, že narážky na délku hraní se tvůrci vymezují vůči poslednímu Battlefieldu a podtrhuje to i fakt, že hra bude zaměřená na pěchotní boj bez vozidel a postaví se proti sobě „jen“ 24 hráčů. Moderním enginem je v tomto případě míněn CryEngine a popravdě řečeno, podle prvního traileru nevypadá tenhle kousek vůbec špatně. Jistě, je vidět, že hra je teprve v rané fázi vývoje (tvůrci odhadují rok na dokončení), animace vojáků jsou nepřirozené a trhané, ale už z videa je vidět, že atmosféru má.

První recenze na Steamu se shodují na tom, že je vidět, že jde o early access, ale sami víte, do čeho jdete. Prozatím bude obsah pro předběžný přístup limitovaný na dvě strany (Britové s Commandos plus 6th Airborne a německý Wehrmacht), tři mapy (Pegasus Bridge, Merville Battery, Lion-sur-Mer) situované do Dne D s denní a noční variantou, šest zbraní a jeden herní mód (Raid).

Ve hře budou i třídy vojáků – Squad Leader, Assault, Grenadier/Rifleman a Machine Gunner a pracuje se na Sniperovi. Prozatím na mne působí Vanguard: Normandy 1944 nadějně, nicméně se obávám, že jí aktuálně může v testování zlomit vaz malý počet hráčů, se kterým se prozatím předběžná verze potýká. Hra ale vyšla v Early Accessu před třemi dny a s cenovkou necelých 11 eur se ještě hodně hráčů může přidat. Osobně držím Pathfinder Games palce, jejich koncept dynamické, atmosférické střílečky se mi líbí.

zdroj: Archiv

Nejnovější články