Dokument High Score od Netflixu mapuje počátky konzolových válek
zdroj: Netflix

Dokument High Score od Netflixu mapuje počátky konzolových válek

17. 8. 2020 14:15 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Streamovací služba Netflix neprodukuje jen seriály a reality show, kterými jsme si mohli krátit karanténu ujišťováním, že existují i marnější lidé, než jsme my sami. Jeho dokumentární série jsou dost často skvělým zdrojem informací podaných zábavnou formou, s nimiž můžete zazářit nejen na pub kvízech. Nejnovějším přírůstkem do rozsáhlé knihovny bude dokumentární série High Score o počátcích herního průmyslu.

Dokument mapuje nejen počátek devadesátých let, kdy komunitní hraní na arkádových automatech pomalu uvadalo, aby ho nahradily domácí zážitky. Uvidíte třeba zpověď Toma Kalinskeho, který stál za vzestupem značek Barbie a Hot Wheels v Mattelu, aby se poté stal šéfem americké Segy.

Jeho cílem tehdy bylo prodat americkým domácnostem milion kusů Sega Genesis a konkurencí tehdy nebyl nikdo jiný než Nintendo, respektive jeho americká pobočka.

 

Jak tenhle souboj dopadl, už dnes víme. High Score nicméně sáhne i hlouběji do historie. Dozvíte se, jak trnitou cestu ke slávě musel ujít Pac-Man, Doom či ježek Sonic v dobách, kdy pro herní marketing neexistovaly pravidla a byznysplány.

Šestice epizod se na Netflixu objeví ve středu 19. srpna. Věděli jste třeba, že hry měly být podle novinářů mrtvé už v osmdesátých letech? Herní průmysl naštěstí zachránilo Nintendo, jen aby se ho z jeho trůnu snažila sesadit právě Sega. A jak celé hraní změnil příchod internetu? Na to vám odpoví šestý a poslední díl High Score.

Nejnovější články