Dohrání Hogwarts Legacy zabere přes 40 hodin
zdroj: Warner Bros. Games

Dohrání Hogwarts Legacy zabere přes 40 hodin

27. 1. 2023 11:40 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Chystané RPG ze světa čar a kouzel, Hogwarts Legacy, bude obří. Dohrání samotné základní dějové linky by mělo trvat déle než 40 hodin. To je jistě dobrá zpráva pro všechny, kteří se do Bradavic 19. století chystají ponořit na dlouhé hodiny až dny. 

Není pravidlem, že otevřené světy musí nutně obsahovat příběh a aktivity na vyšší desítky hodin. Například tento týden vydaný (a bohužel povětšinou negativněji hodnocený) Forspoken lze podle prozatímních dat z agregátu How Long to Beat dohrát zhruba za patnáct hodin.

zdroj: Avalanche / Hogwarts Legacy Youtube

To ale nebude případ Hogwarts Legacy. V rozhovoru pro server Gamereactor hlavní designér hry Kelly Murphy přiblížil, jaký rozsah bude studium v Bradavicích mít: „Je těžké říct jedno číslo už jen proto, že existuje řada způsobů, jak hrou projít. Ale první zkušenost, kdy dohrajete hlavní dějovou linku, trvá přes 40 hodin. Pokud se rozhodnete plnit úplně všechny aktivity, můžete očekávat přes 100 hodin, spíše 120,“ dodal Murphy s dovětkem, že sám Hogwarts Legacy už několikrát dohrál, ale stejně nevyzkoušel úplně všechno, co nabízí.

„Na hře pracuji šest let a stále jsem neprozkoumal každou část Bradavic. Pořád existují zákoutí školy, která jsem ještě neviděl,“ říká Murphy.

Další z řady ochutnávek záběrů z hraní zveřejnil včera server IGN, kde v jedenáctiminutovém videu můžete sledovat průchod questem o pytlácích, kteří pořádají dračí zápasy. Není v něm nouze o souboje, ale třeba ani o ukázku, jak ve hře funguje odemykací zaklínadlo Alohomora.

 

Hra podobných a dalších vedlejších úkolů obsáhne přes stovku. Spoustu z nich můžete ovlivnit prostřednictvím četných dialogových voleb a tím i to, jak se k vám budou chovat ostatní postavy. A to navzdory tomu, že Hogwarts Legacy v sobě nemají zakomponovaný nějaký jednotný systém morálky, místo toho mají postavy reagovat na vaše činy. Kupříkladu kletby, které se nepromíjejí, se můžete naučit až po skončení hlavního příběhu a mimo bradavické pozemky.

Doufejme, že herní obsah bude dohromady dávat smysl, bude variabilní a nepůjde jen o bezduché repetitivní aktivity. Na vlastní kůži si design otevřeného světa čar a kouzel můžete vyzkoušet už 10. února, kdy Hogwarts Legacy vychází na PC a konzolích současné generace.

Poté se 4. dubna představí na generaci minulé a nakonec 25. července na Switchi.

Nejnovější články