zdroj: Ubisoft

Do strategie Anno 1800 letos dorazí tři rozšíření. Těšte se na Eiffelovku

11. 2. 2021 9:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Ubisoft na třetí sezónu pro Anno 1800 lákal už loni na podzim a podle čerstvého traileru od studia Blue Byte se v rámci season passu v letošním roce dočká tří velkých tematických DLC.

První z nich s názvem Docklands vyjde už za dva týdny, 23. února. Váš skromný přístav budete moct proměnit v majestátní a modulární doky, které každé vaše pobřežní město změní v důležitý obchodní uzel. Vzhled doků je inspirovaný hamburskou Speicherstadt, která je největší podobnou čtvrtí na světě a také památkou UNESCO.

Anno 1800 zdroj: Ubisoft

Z herního hlediska vám Docklands umožní nejen změnit ráz přístavu, ale především směňovat zboží s obchodními partnery, čímž díky importu a exportu můžete nahradit některé chybějící části výrobního řetězce či se zbavit přebytků. Mimo praktických funkcí pak rozšíření nabídne také řadu kosmetických doplňků s přístavní tematikou.

Anno 1800 zdroj: Ubisoft

Druhým letošním rozšířením pro Anno 1800 má být během jara Tourist Season. Rozšíření přidá na váš ostrov další druh obyvatel, turisty, kteří se od standardních návštěvníkům liší tím, že zůstanou několik dní a musí pobývat v hotelech. Jestli chcete, aby vaše město oživil čilý cestovní ruch, musíte si jejich přízeň naklonit výstavbou muzeí, restaurací a památek, ale třeba také vlastní autobusovou linkou.

Pokud se vám povede proměnit město v baštu turistů, dostanete šanci postavit si v něm svou vlastní ikonu v podobě nového monumentu inspirovaného Eiffelovou věží, jednou z nejpopulárnějších památek 19. století. Turistické DLC má do Anno 1800 dorazit někdy během jara.

Anno 1800 zdroj: Ubisoft

Na léto pak Blue Byte chystají rozšíření The High Life, které vám umožní stavět mrakodrapy. Takový výdobytek samozřejmě nebude pro každého a dosáhnou na něj jen ti nejbohatší – mrakodrapy lákají další nový typ obyvatel, investory, kteří touží po komoditách vytvořených novou továrnou a prodávaných v nových obchodních centrech. „Nový a nej“ bude i monument spjatý s tímhle DLC, v létě si díky němu budete moct postavit svou vlastní Empire Tower.

Všechna rozšíření z třetího roku Anno 1800 si můžete koupit buď samostatně, nebo v rámci Season 3 Passu za 20 eur. V něm najdete tři unikátní ornamenty, přičemž koupě najednou vás vyjde o něco levněji než jednotlivé nákupy.

Nejnovější články