Demons Age bude klasické fantasy RPG s tahovými souboji, přesto ale vypadá sympaticky
zdroj: tisková zpráva

Demons Age bude klasické fantasy RPG s tahovými souboji, přesto ale vypadá sympaticky

11. 1. 2016 12:52 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Každá sezóna potřebuje černého koně a je jen ve hvězdách, zda by takovým černým koněm nemohlo být tahové RPG Demons Age, které připravuje nezávislý portugalský tým Bigmoon Entertainment. Jak prozradili, jsou fandy klasických tahových RPG a dá se říci, že i klasických fantasy zápletek, které jako by vypadly z nějaké brakové fantasy z 80. let. Právě se zápletkou vás seznámí nový trailer.

Nutno ale říci, že jakkoliv klišé, klasicky fantasy generátorem znějící jména Moragon, Zogalon, Vazuhr a bizarní zkratky (strážci portálů vymřeli a nikdo jejich stavy nedoplňoval) neznamenají, že by snad výsledek měl být špatný. Záběrů ze hry jsme sice viděli o poznání méně, což je nemilé už vzhledem k faktu, že Demons Age by měla vyjít v prvním čtvrtletí tohoto roku na PC, PS4 a Xbox One, ale koncepčně prostě hra vypadá nadějně.

Začnete se svou vlastní postavou, jíž si vytvoříte v editoru, takže žádný předem daný hrdina. Najmete si partu, se kterou se pustíte do zachraňování světa, nicméně počítejte s tím, že každý společník má svou vlastní agendu a preference a může vám vrazit nůž do zad. Někdy i doslova. Samozřejmostí jsou vedlejší úkoly, správa inventáře, nejrůznější vybavení a puzzly, které doplní zkoumání podzemí a malebných zřícenin Moragonu.

Zajímavě zní střídání dne a noci, které bude mít vliv i na tahové bitvy, protože podle denní doby vás může čekat úplně jiné náhodné setkání. Čekejte samozřejmě vývoj a levelování postav, epický příběh, prostě všechny propriety, jak by měl následovník klasických RPG mít. Z Demons Age by se mohlo vyklubat takové ošklivé káčátko, které překvapí. Určitě by se za to fanoušci tohoto žánru nezlobili.

Největší obavy tak budí zkušenosti tvůrců z Bigmoonu. Ti sice mají na svém kontě spoustu her, ale k většině dělali jen část hry, třeba animace, případně se jen spolupodíleli a jinak jde spíše o okrajové tituly. Je otázka, zda se určitá nezkušenost neprojeví na kvalitách hry. Minimálně scénář se projevuje jako spíše vystavěný na klišé z dávných dob.

zdroj: Archiv

 

zdroj: Archiv

Nejnovější články