Dark Train se vrací se samostatnou textovou adventurou Coupe
zdroj: Archiv

Dark Train se vrací se samostatnou textovou adventurou Coupe

16. 5. 2017 11:02 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Paperash Studio se rozhodně nebojí experimentovat. Dark Train bylo jedním z nejmilejších překvapení loňského roku i díky tomu, že šlo o hru zcela beze slov, která s hráče komunikovala pomocí tónů, zvuků, světel a prostě všemi možnými nonverbálními prostředky. Takže je jen logické, že jejich nová hra bude naprostý opak, tedy textová adventura, která se dle slov českých tvůrců nejvíce blíží gamebooku. Jmenuje se Dark Train: Coupe a z toho už poznáte, že se odehrává ve stejném světě.

Coupe se odehrává ve stejném místě jako začátek Dark Train ve městě Border City, ovšem v jiném čase. Setkáte se kupříkladu s Ann Tagrezbung, ale především bude hra primárně a jen složená ze slov. Dialogy bude doplňovat textový popis. Prostě koncept hry, který je od původní Dark Train, tedy hry beze slov, obrácený o 180 stupňů. Díky tomu ovšem budete moci probírat detaily tohoto universa, objevovat nové souvislosti a obecně se více ponořit do příběhového pozadí.

Plynutí příběhu ovšem nebude lineární, na vašich odpovědích záleží a dle toho se i dále posouvá děj. K tomu zde bude známé audiovizuální zpracování, které bude mít totožnou atmosféru jako první hra. Je třeba říct, že jde o samostatnou hru, nepotřebujete k ní vlastnit Dark Train. Pro hru momentálně můžete hlasovat na Steam Greenlight, přičemž vydání je rámcově stanovené na konec letošního roku.

zdroj: Vlastní

Nejnovější články