Další hrou, která dostane seriál od Netflixu, je… skutečně Cuphead!
zdroj: Studio MHDR

Další hrou, která dostane seriál od Netflixu, je… skutečně Cuphead!

10. 7. 2019 9:15 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Překrásná, graficky unikátní a herně brutálně náročná plošinovka Cuphead to nejspíš dotáhne na televizní obrazovky. Netflix po Castlevanii, The Division, Devil May Cry, Magic: The Gathering a částečně i Zaklínači oznamuje další adaptaci slavné hry. Tentokrát se výsledku osobně neobávám, jelikož forma hry vyloženě vychází z animáku, kterým se nakonec i stane a dělají na něm někteří tvůrci Mickey Mouse.

The Cuphead Show!, jak se připravovaný seriál bude jmenovat, nevzniká ve studiu MDHR. Tvůrci na toto konto utrousili v rozhovoru s IGN poznámku, že v takovém případě byste se seriálu nikdy nedočkali. Naráží tím na zdlouhavý vývoj DLC pro Cuphead, které bylo před pár dny odloženo na příští rok.

O animaci se tedy postará interní tým Netflixu, přičemž půjde stále o scény ručně kreslené po každém jednotlivém framu, i když tentokrát už ne na papíře, ale v digitálu. Projekt je na úplném začátku, takže letos s premiérou nepočítejte.

O příběhu se dozvídáme pouze to, že nebude kopírovat události hry a bude v něm vystupovat Cuphead s parťákem Mugmanem, kteří budou prožívat nejrůznější příhody na ostrově Inkwell Isle. Jeden z tvůrců hry Jared Moldenhauer připodobňuje styl seriálu k Mickey Mousovi, který je v jedné epizodě pilotem, v další prodává hot dogy, aby se záhy stal hudebníkem.

zdroj: Archiv

Nepůjde přitom prý o pohádku pro malé děti. Animák bude sice nezávadný pro oči malých diváků, ale zároveň myslí na dospělé publikum, kterému by měl nabídnout zábavu stylově srovnatelnou s herní předlohou.

Bratři Chad Moldenhauer a Jared Moldenhaeuer, kteří Cupheada stvořili, poslouží jako výkonní producenti po boku oceňovaného Davea Wassona (Mickey Mouse) a Cosma Sergusona (Rocko’s Modern Life: Static Cling). Z dalších jmen zaznívají ještě Clay Morrow (Mickey Mouse) a Adam Paloian (Spongebob v kalhotách). Tak snad se jim to všem podaří poskládat do zábavné formy a Netflix bude mít další z řady skvělých seriálových zářezů.

Nejnovější články