Máte námět či připomínku? Napište nám
Co dělat, když nastane potopa světa? Přece postavit plovoucí město, radí strategie Flotsam
zdroj: Archiv
Novinky

Co dělat, když nastane potopa světa? Přece postavit plovoucí město, radí strategie Flotsam

11. 9. 2017 15:38 | autor: Václav Pecháček |

To si takhle Noe pluje ve své arše, unavený z celodenního přehazování hnoje a proklínající své rozhodnutí přibrat na palubu i komáry, když tu najednou v dálce spatří nějaký objekt. „To bude jistě Ararat!“ pomyslí si blaženě a podrbe si štípanec. Ale není to žádná hora. Před milým Noemem se zjeví plovoucí město, jehož obyvatelé právě z vody vesele loví trosky Sodomy a Gomory a staví si z nich pěknou novou sýpku, zatímco je z nebes naštvaně pozoruje obrovské zářící oko. Tak nějak by mohlo vypadat hraní budovatelské strategie Flotsam.

Ale ve skutečnosti bude vypadat trochu jinak, protože jsem si pro účely úvodního příběhu trošku přikrášlil realitu. Flotsam, prvotina belgického studia s úžasným jménem Pajama Llama Games, se bohužel neodehrává tisíce let před naším letopočtem a nevzpouzíte se v něm Hospodinovi. Místo toho se octnete v blíže neidentifikované postapokalyptické téměř-současnosti, a vaším úkolem je… inu, přežít, tak, jak to v postapo společnostech bývá.

Vaším jediným zdrojem surovin je nekonečná modrá dálava všude kolem vás. Lovíte z ní dřevo, jídlo i pitnou vodu, v hlubinách nacházíte relikvie a technologické zázraky. Nečekejte však, že si postavíte obří metropoli jako v Cities: Skylines – vašich přeživších bude relativně málo, což by mělo zaručit, že si k nim vytvoříte silnější vztah, že nebudou jen anonymními pracovníky, a že vás bude mrzet, až je za zvuků zuboženého vřískání stáhne pod hladinu lidožravý žralok.

Vaše město (nebo spíš malá vesnice) pluje z místa na místo, takže nikdy tak docela nevíte, nač v příštích pár okamžicích narazíte. Bude lepší schraňovat zásoby dříví pro případ strašné bouře, co vám zboří půlku budov, nebo kmeny radši ihned otesáte a přistavíte si potřebné molo? Je možné, že hned za další vlnou narazíte na dávný vrak, kde si naberete tolik surovin, kolik unesete, ale stát se to taky nemusí. Oceán je neúprosný.

Co se týče konkrétních detailů, vývojáři jich zatím moc neoznámili. Víme, že hra by měla vyjít na PC, Mac a Linux, ale na datum vydání nebo dokonce cenu si prozatím můžete nechat zajít chuť. Dává to smysl vzhledem ke skutečnosti, že k dispozici stále ještě není ani video. Screenshoty ale vypadají celkem hezky, a tak si myslím, že virtuální architekti a logistici můžou vývoj Flotsamu sledovat s opatrným optimismem.

Nejnovější články