Český tým Rake in Grass se hlásí se slibnou arkádou Rampage Knights
zdroj: tisková zpráva

Český tým Rake in Grass se hlásí se slibnou arkádou Rampage Knights

10. 7. 2014 20:00 | Novinky | autor: Ladislav Loukota |

České studio Rake in Grass se nejvíce proslavilo hrou Jets'n'Guns, od té doby však uplynulo už 10 let a za tu dobu nezaskórovali nikterak masivním hitem (což nemusí být na škodu). Naposledy před dvěma lety se jim na Kickstarteru nepodařilo prorazit s karetním RPG Northmark, které nakonec ani nestálo za hřích. Změnit by to ale měla kooperativní 2D arkáda Rampage Knights, kterou sami vývojáři na IndieGoGo popisují jako mix Binding of IsaacGolden Axe.

V jednoduše pojaté hře půjde o starou dobou zábavu, tedy prolézání náhodně generovaných dungeonů, kooperativní souboje (lokálně na jediném PC, časem možná i na PS4) a samozřejmě nekonečné vylepšování hráčova geroje s pomocí nalezených zbraní a schopností.

Cílem tvůrců je nabídnout hráči spíše kratší a intenzivnější herní seance, prý maximálně na hodinku čistého času. Hráč si však dlouhodobě může vylepšovat profil a odemykat nové postavy. Jednotlivé mise mají připomínat něco na způsob Left 4 Dead – často se umírá, hra ale vzdor obtížnosti poběží ladně a rychle. Smrtí může hráčova postava ztratit vybavení, ponechává si však zkušenosti (nic člověka nenaučí tolik, jako smrt...).

zdroj: Archiv

Soubojový systém je stavěný na souboje nablízko a právě tím hra čerpá inspiraci z Golden Axe. S pomocí vychytaných pohybů bude možné doslova se prokrájet skrze skupiny kostlivců a dalších podobných potvor. Přítomná bude i nějaká forma magie, která má sloužit spíše jako vysvětlení podpůrných schopností včetně házení fireballů nebo vylamování truhel s lootem.

Další informace různého ražení naleznete na IndieGoGo stránce hry. Troufám si tvrdit, že tentokrát by Rake in Grass mohl mít solidní šanci svým titulem oslovit staré PC vlky i v zahraničních vodách. Snad jediné, co lze vytknout (vedle užití IndieGoGo...), je poněkud "paintbrushová" grafika – fanoušci retra ji však beztak rádi prominou.

Problémem ale je, že kampaň běží už od 26. června (!) a prozatím hra vybrala jenom 3 % cílové částky (!!!). Jelikož jsem se o hře poprvé dozvěděl náhodou až dnes, moc v úspěšný výběr deseti tisíc dolarů nevěřím navzdory tomu, že Rake in Grass tentokrát vsadili na hráčsky vděčný koncept a nezapomněli ani na špetku nadhledu - například slibem, že ve hře bude možné osedlat i zvířátka. Inu, snad se i přes PR fail podaří silný dojezd.

Rampage Knights zdroj: tisková zpráva

Nejnovější články