České Soccerinho kombinuje fotbal a prostředí Prahy z počátku 20. století
zdroj: Archiv

České Soccerinho kombinuje fotbal a prostředí Prahy z počátku 20. století

29. 5. 2014 18:14 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Napadlo by vás spojit fotbalovou hru a prostředí Prahy z roku 1909? Přiznám se, že mě ne a české studio Digital Life Productions tím začíná sbírat kladné body. Jeho mobilní Soccerinho se pokouší zaujmout estetikou Starého města za dob rakouskouherských, ke které přidává nejpopulárnější sport planety. Zápletka vás obuje do bot osmiletého chlapce, který žije fotbalem. Každý den vyráží do ulic staré Prahy, a když zrovna nehraje s kamarády fotbal, trefuje se alespoň do všech možných cílů včetně koček. 

V základu je Soccerinho (alespoň dle traileru) logickou hrou, ve které musíte odhadovat nebo určovat trajektorii  a sílu kopu. Jakkoliv prostě to zní, dotykové fotbálky na mobilech opakovaně potvrzují, že tohle málo ke štěstí a dobrému zážitku zhusta stačí. Soccerinho se však chce odlišit právě prostředím a atmosférou, která je samozřejmě atraktivní primárně pro našince, ale má šanci zabodovat i v zahraničí.

K dostání je hra už nyní pro iOS i Android zařízení. Velkým plusem je dostupnost bezplatné verze, na které si můžete otestovat, jestli vám tenhle typ hratelnosti sedí a jak funguje slibovaná herní fyzika, protože má jít o klíčový prvek Soccerinha. Já si momentálně nevyzkouším nic, protože iOS verze požaduje alespoň iPhone 4S či iPad 2, ale vy neváhejte. Rakousko-uherský fotbálek se jen tak nevidí.

Vlastně bych si dal říct a zahrál si nějaký retro Football Manager nebo retro FIFA s fotbalisty, co mají obrovské kníry, chovají se gentlemansky a hrají ve formacích typu 2-3-5.

zdroj: Archiv

Nejnovější články