Česká sci-fi hra Space Merchants: Days of Glory slibuje vesmírnou akci i propracovaný příběh
zdroj: tisková zpráva

Česká sci-fi hra Space Merchants: Days of Glory slibuje vesmírnou akci i propracovaný příběh

2. 2. 2016 16:29 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Na Steam Greenlight a IndieGoGo se uchází o vaši pozornost a případně klik či peníz zajímavý projekt dvoučlenného studia Playito, které se primárně specializuje na mobilní casual hry. Jenže Space Merchants: Days of Glory, jak se jejich novinka jmenuje bude z úplně jiného těsta. Jde o vesmírnou akci, v níž sehraje roli i obchod a především důraz na příběh, který by vás měl protáhnout celou kampaní.

Pár set let v budoucnosti lidstvo objevilo planetu, která se výrazně podobá Zemi. Nicméně je prázdná a nikdo neví, co se s původním obyvatelstvem stalo, jen, že po sobě zanechalo mnoho artefaktů využitelných pro další technologickou evoluci. Jenže ve chvíli, kdy se z nové planety stává strategický prvek pro přežití lidstva, homo sapiens zjišťuje, co jejich předchůdce z planety vyhnalo.

Vy se ve hře stanete obchodníkem jedné z frakcí a jak plníte úkoly nejen ve Sluneční soustavě, ale i u možné budoucí nové matičky lidstva. Začíná tak koloběh soubojů, prodeje kořisti, nákupu nového vybavení a vylepšování vaší lodi a její umělé inteligence. Jak ubíhají mise, odhaluje se i zmiňovaný příběh. Ke kampani hra nabídne i multiplayer, v jehož rámci budete moci s jinými hráči zápolit v arénách a to i v týmových módech.

Jelikož dvoučlenný tým na hře pracuje už několik měsíců ve volném čase, zamířil na IndieGoGo, aby mohl zafinancovat další části vývoje, které prostě u podobně velké hry nejde zvládnout (překlad dialogů, nákup assetů, pronájem serverů) ve volném čase po práci. Pomoci může samozřejmě jak finanční obnos z IndieGoGo, tak i úspěšný průchod Steam Greenlight. Momentální plán je v dubnu vydat alfu v rámci early accessu, v červenci vydat první kapitolu na PC, v září pokračovat na mobilní platformy a v listopadu jako DLC zdarma další dvě kapitoly.

zdroj: Archiv

 

zdroj: Archiv

Nejnovější články