CD Projekt oznámil hardcore RPG Cyberpunk a novinky na GOGu
zdroj: tisková zpráva

CD Projekt oznámil hardcore RPG Cyberpunk a novinky na GOGu

30. 5. 2012 20:05 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Tak už jsme se dočkali a dostali od CD Projektu spoustu čísel a hlavně důležitých informací. CD Projekt má druhý tým (do nějž ale stále hledá nové talenty, tak se můžete přihlásit), který pracuje na RPG z dekadentního světa budoucnosti, v němž lidstvo zdegenerovalo tak, jak káže zákon cyberpunku. Ostatně, tak zní i název hry - Cyberpunk. Je založena na stolním RPG systému Cyberpunk 2020, který později vyšel v druhém vydání jako Cyberpunk 2013. Svět Cyberpunku bude brutální, futuristický, prostě takový, jaký ho chceme od budoucnosti rozvrácené megakorporacemi. Nelineární příběh by měl být zárukou.

CD Projekt se odvolává na klasiky jako Blade Runner nebo knihy Williama Gibsona, k němuž se ostatně přímo hlásil i přítomný tvůrce tohoto systému, Mike Pondsmith. Herní mechaniky budou odvozené právě od stolního RPG. Samozřejmostí jsou různá povolání (třeba netrunner), přičemž si budete moci vybrat za koho budete hrát, takže už tu nebude jen jeden neměnný hrdina, jako v Zaklínači.

Tuna zbraní, implantátů, hi-tech hraček a dalších propriet je samozřejmostí, bez nich by hra takového žánru prostě nefungovala. CD Projekt se „bude snažit posunout standardy v tomto žánru,“ což je obvyklé vývojářské zaklínadlo, ale jestli se dá někomu věřit, že to nejsou jen slova do větru, je to právě CD Projekt. Celkově je oznámení Cyberpunku jednoduše a bez diskusí skvělá zpráva, protože kvalitního cyberpunku prostě není nikdy dost. Na jaké platformy, a hlavně kdy se tahle tříáčková hra objeví, to zatím nevíme...

A něco málo k novinkám na GOG.com

Letní tisková konference CDP se nutně po oznámení Cyberpunku stočila i ke službě GOG. Na té je čerstvě k mání strategie Colonization, Tomb Raider 1, 2 a 3 v jednom balíčku nebo předobjednávka retro záležitosti Retro City Rampage i se soundtrackem a dalšími bonusy za 14,99 dolaru. Kromě toho počítejte se zajímavě vyhlížející sandboxovou, logickou záležitostí Tiny and Big, kde hlavním prvkem budou hrátky s gravitací a prostředím za 8,99 dolaru. Pěkným bonusem je i předobjednávka adventury Resonance - kdo si hru koupí už nyní, dostane se k preview verzi s cca 4 hodinami hratelnosti za 4 postavy.

Co se týče Zaklínač 2, CD Projekt se chlubí 1,7 miliony prodaných kusů, což by na X360 verzi dalo přibližně 500 tisíc. Vzhledem k tomu, že šlo o první hru CD projektu na konzoli a k tomu, že na západě jde o (relativně) neznámý tým, je to velmi příjemně znějící číslo. Zaklínač 2 bude navíc celý následující týden k mání na GOG s 40% slevou. Abych nezapomněl, Zaklínač 2 by měl v průběhu podzimu vyjít i ve verzi pro Mac.

Nejnovější články