Ačkoli je v Číně dlouhodobě k dispozici mezinárodní verze Steamu, nyní se tamní trh dočkal své vlastní varianty. Jak se ale ukazuje, oproti podobě, na niž jsme zvyklí, je ta čínská až neuvěřitelně očesaná, a to jak stran nabídky her, tak i co se týče oblíbených komunitních funkcí.
Na čínském Steamu si aktuálně mohou hráči zakoupit jen něco málo přes 50 her a DLC, oproti tomu mezinárodní verze jich nabízí více než 21 tisíc. Hry, které si zde můžete pořídit, jsou ovšem k dispozici i na regulérním Steamu, obě verze používají shodné přihlašovací údaje a knihovny jsou propojeny. Netřeba podotýkat, že na čínském Steamu lze zakoupit jen ty hry, které prošly vládním schvalovacím procesem.
V lokální verzi zcela chybějí fóra a další komunitní funkce, jedinou výjimku tvoří uživatelské recenze, které jsou taktéž sdíleny s tradičním Steamem. Nenajdete zde ani oblíbený Steam Workshop, kde uživatelé mohou sdílet své vlastní herní modifikace.
Příchod čínské varianty Steamu samozřejmě budí ve vývojářích obavy z uzamčení té dosud dostupné globální. Kdyby k tomu skutečně došlo, znamenalo by to pro množství vývojářů ztrátu přístupu k masivnímu trhu, schvalovací vládní procesy navíc mohou trvat dlouhé měsíce a roky.
S ohledem na to, že v současnosti není jediný logický důvod, proč by uživatelé běžného Steamu měli začít využívat jeho omezenou verzi, je velmi pravděpodobné, že právě k tomuto kroku v budoucnosti dojde. V tuto chvíli ale obě varianty společně koexistují a dá se očekávat, že v příštích měsících bude nabídka čínské mutace růst, jak budou další hry procházet schvalovacím procesem.