Activision Blizzard se stále otřásá v základech a nic nenasvědčuje tomu, že by se situace měla v nejbližší době uklidnit, spíše naopak. Kauza, kterou v létě vyvolala žaloba kalifornského Úřadu pro spravedlivé podmínky v zaměstnání a ubytování, už zasahuje ta nejvyšší místa firmy.
Řeč je o výkonném řediteli společnosti Bobbym Kotickovi. Magazín Wall Street Journal přinesl nové informace, které hovoří o sexuálním obtěžování a šikaně, datující se až do roku 2006. Právě tehdy měl Kotick své asistentce zanechat hlasovou zprávu, ve které jí vyhrožuje zabitím. Žena si na toto chování stěžovala a nakonec dosáhla mimosoudního vyrovnání.
Podle mluvčí Activision Blizzard se Kotick za své chování omluvil, inkriminovaný výrok prý nebyl míněn vážně. O rok později měl vyhodit letušku svého soukromého tryskáče, která si stěžovala na sexuální obtěžování ze strany pilota.
Mezi další kontroverzní skutečnosti patří situace kolem jednoho z bývalých šéfů studia Treyarch Dana Buntinga. Ten se měl v roce 2017 dopustit sexuálního obtěžování kolegyně, která tuto skutečnost oznámila. Activision v roce 2019 na základě interního vyšetřování doporučil Buntingův vyhazov, Kotick se za něj ale postavil a Bunting místo toho pouze docházel do poradny a ve společnosti mohl zůstat. Poté, co Wall Street Journal začal situaci prověřovat, nicméně Activision opustil.
Nové okolnosti se vynořily i kolem odchodu Jen Oneal z pozice spoluvedoucí studia Blizzard, na kterou byla dosazena v srpnu letošního roku poté, co odešel původní šéf J. Allen Brack. Oneal měla studio vést spolu s Mikem Ybarrou, ukázalo se ale, že ani v rámci současných událostí se poměry ve firmě nemění. Na stejné pozici brala menší plat než její kolega, zároveň ve svém prohlášení uvedla, že i ona byla v počátcích své kariéry ve firmě vystavena sexuálnímu obtěžování.
V Activision Blizzard nyní probíhá další stávka. Poté, co se ukázalo, že Bobby Kotick o sexuálním obtěžování a šikaně ve firmě dlouhé roky věděl a pomáhal je krýt, žádají zaměstnanci o okamžitou změnu na jeho pozici. On sám nicméně označuje reportáž Wall Street Journalu za nepravdivou a zavádějící.