Bitva o Gallipoli je tu, už můžete hrát DLC Turning Tides pro Battlefield 1
zdroj: Archiv

Bitva o Gallipoli je tu, už můžete hrát DLC Turning Tides pro Battlefield 1

12. 12. 2017 17:59 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Tedy, věta z titulku platí pro ty, kteří mají koupený season pass nebo Revolution edici Battlefield 1, ti ostatní musí počkat dva týdny, než bude expanze oficiálně v prodeji. Turning Tides přináší dvě nové mapy, novou operaci a dost nových zbraní. Jak titulek naznačuje, tentokrát se podíváme na bojiště, které britská generalita díky absenci geniality proměnila v jatka vlastních jednotek – ke Gallipoli. 

Pro mne osobně je v každé expanzi nejdůležitější nová Operace, protože v tomhle módu trávím nejvíc času. Opět dvoufázová bitva o Gallipoli samozřejmě začíná vyloděním britských jednotek u Cape Helles, kde těží z palebné podpory lodi a pokračují dál do vnitrozemí. Obránci mají k dispozici obranné palposty a hlavně dělostřeleckou baterii, která už tak drsné bojiště mění na malé peklo.

Útočníky může v případě neúspěchu prvních vln podpořit i behemot v podobě Dreadnoughtu, nicméně zatím jsem stihl jen jednu Operaci a to jsme zvládli obě fáze na jedinou vlnu. Doufám, že šlo jen o zmatek v řadách obránců a ne známku nevyváženosti map. Ta je přitom opravdu povedená. Zákopy tu střídají hornaté planiny a do nich zaříznuté přírodní průsmyky.

Battlefield 1 - Turning Tides zdroj: Archiv

Hodně hráčů ještě nebylo navyklých na občas neobvyklé pozice, a tak často vbíhali do palebných prostor obránců. Ti se ale většinou nedrželi tam, kde měli a zbytečně umírali při výpadech vpřed. Myslím, že jakmile si hráči navyknou, může být z Gallipoli stejně dobrá mapa, jako je ta u Verdunu. Kromě Operace jsou mapy k dispozici pro další módy. Jde o první fází Cape Helles a druhou, silně pěchotní Achi Baba. K dispozici je i nový mód Conquest Assault, který je asymetrický. Obránci drží všechny vlajky, ale nemají základnu. Útočníci mají víc bodů a ve chvíli, kdy obránci ztratí všechny vlajky, mohou respawnovat jen na svých kolezích.

Další novinkou jsou zbraně, které si půjde odemknout skrz zbraňové úkoly. Assault dostane možnost získat automatickou verzi pistole Steyr M1912 a zákopovou verzi karabiny Lee Enfield M1917. Medic rozšíří nabídku svých poloautomatických pušek o Optical a Storm verzi Farquhar-Hill a Support zase Low Weight a Telescopic verze těžkého kulometu Browning M1917. Scout pak po sto let sloužící karabinu Carcano M91 a japonskou Type 38 Arisaka (od Japonska je v první světové válce koupili Britové a Rusové).

zdroj: Vlastní

Zbraně nablízko doplní námořní tesák a vrhací kotvička. Škoda, že s ní nepůjde šplhat. Nové vozidlo je tentokrát torpédoborec třídy L. Zajímavě zní elitní povolání Infiltrátor. Ten disponuje kamufláží a jeho nejsilnější zbraní je mobilní spawnovací bod, kterým můžete vpadnout nepříteli do zad i s celým týmem. Na sebeobranu má pak upilovanou brokovnici a Martini Henry granátomet. Když je nejhůř, můžete pomocí světlice na určité místo povolat dělostřelecký útok. Prostě, Infiltrátor zní dost silně a bude o něj asi tahanice. Turning Tides navíc doplňuje řada oprav bugů.

Nejnovější články