Battlefield 2042 představuje inovaci battle royale. V Hazard Zone jde o úkoly víc než o fragy
zdroj: Electronic Arts

Battlefield 2042 představuje inovaci battle royale. V Hazard Zone jde o úkoly víc než o fragy

15. 10. 2021 10:04 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Battlefield 2042 nenabídne kampaň pro jednoho hráče, zato by měl příznivcům multiplayeru poskytnout širokou paletu možností k vyžití. Samozřejmě nebude chybět režim Conquest, který spolu s módem Breakthrough přinese na PC a next-gen konzole bitvy 128 hráčů na jedné mapě. Velkým lákadlem je Battlefield Portal, komunitní sekce, kde můžete vytvářet bizarní kombinace a stavět proti sobě vojáky a techniku z různých dílů série. Nyní se ovšem konečně dozvídáme víc o poslední, dosud tajemstvím zahalené části hry.

Ta nese název Hazard Zone a vývojáři z DICE o ní hovoří jako o novém pojetí battle royale, kde místo killů záleží na plnění úkolů. Na rozdíl od konkurence bude počet hráčů mnohem menší, na nové generaci konzolí a PC proti sobě bude stát osm čtyřčlenných týmů (celkem tedy 32 hráčů). Na starých konzolích bude týmů jen šest.

Cílem hry je v rámci zóny posbírat co nejvíce datových nosičů ze ztroskotaných družic. Důležité ovšem není pouhé nalezení, ale také extrakce. Ta bude během zápasů probíhat ve dvou vlnách, a vy se tak můžete rozhodnout, zda pojedete na jistotu a utečete s dosaženým lootem během první příležitosti, nebo na bojišti vydržíte do poslední chvíle a zkusíte najít více dat, ovšem tváří v tvář riziku v podobě blížící se bouře.

Každé družstvo se bude skládat ze čtyř různých operátorů, v rámci týmu si hráči nemohou zvolit stejného specialistu. Není to ani žádoucí, protože využívání schopností a spolupráce budou podle autorů klíčové. Pokud někdo z týmu padne, je možné jej oživit skrz systém povolávání posil, je ale napřed třeba najít některou ze stanic rozesetých po mapě.

Jak to vypadá, velká studia se režimů battle royale stále nechtějí vzdát, a to navzdory faktu, že na vrcholu popularity je už teď dost přeplněno. První pokus Battlefieldu v rámci žánru proběhl už v minulém díle, režim s názvem Firestorm ale přišel pozdě a příliš nezaujal. Uvidíme, zda Hazard Zone dopadne lépe.

Nejnovější články