Banner Sagu 2 rozšířil Survival mód, který připomíná strategickou „Hordu“
zdroj: Archiv

Banner Sagu 2 rozšířil Survival mód, který připomíná strategickou „Hordu“

24. 6. 2016 9:54 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Ačkoliv velká část kouzla povedené (viz naší recenzi) tahové strategie The Banner Saga 2 vychází ze světa, postav a rozhodnutí, jež činíte na své dlouhé cestě, neodmyslitelnou složkou jsou i tahové souboje na mapě poseté čtverci. Právě na tahových bitvách stojí a padá nový Survival mód, který háže za hlavu veškeré RPG prvky a soustředí se na vaší schopnost zvolit si správnou družinu, správně taktizovat a díky tomu přežít sérii čtyřiceti stále náročnějších bitev.

Prakticky jde o klasický Horde mód, ovšem v prostředí tahové strategie. Na začátku si zvolíte svou družinku ze souboru postav, které se k vám v rámci kampaně mohly přidat. S vyvolenou skupinkou se následně pokusíte projít čtyři desítky bitev s postupně se zvyšující obtížností. Ovšem pozor – pokud někdo v boji padne, do další bitvy už nastupujete bez něj, takže pokud v kampani vaše strategie stále na tom, že ztráty jsou akceptovatelné, hlavně, že se vyhraje, tady se potážete se zlou.

V rámci bitev si vyděláváte tradiční „platidlo“ Renown, za nějž si můžete i nového, živého reka do svých řad koupit. Stejně tak si můžete pořídit i předměty, které získáváte i během bitvy a samozřejmě i vylepšujete jejich schopnosti, takže postupně vaši hrdinové sílí. Tedy pokud už nejsou mrtví. Cílem je dostat se až na konec a nebo si prostě zkusit, kam až se s novým týmem dostanete. Během kol vás ještě omezuje půlminutový časový limit na tah, ale většinou do půl minuty dokážete své kroky naplánovat i s trochou té kalkulace dopředu. Nakonec ve hře budou i žebříčky, kde uvidíte, jak si vedete v konkurenci ostatních hráčů v jednotlivých bitvách.

Od studia Stoic jde o dobrý nápad, jak prodloužit životnost svého titulu a zároveň si vyzkoušet nové věci pro nevyhnutelný třetí díl. Survival mód je samozřejmě zdarma, do hry se vám přidá skrz update hry. Aktuálně je k dispozici pro PC a Mac verzi hry, ale dá se čekat, že bude i v Xbox One a PS4 verzi, která vyjde 26. července.

zdroj: Archiv

Nejnovější články