Back 4 Blood a Knockout City se loučí. Už nedostanou žádný obsah a jedna vypne servery
zdroj: Turtle Rock Studios

Back 4 Blood a Knockout City se loučí. Už nedostanou žádný obsah a jedna vypne servery

3. 2. 2023 11:49 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Po nedávno oznámeném konci oficiální podpory Marvel's Avengers dávají vale dodatečnému obsahu další dvě hry – Back 4 Blood a Knockout City. Zatímco zombíky budete moci střílet i nadále, protože hra jako taková bude stále k mání a hratelná bez omezení, akční vybíjená řekne své poslední slovo 6. června a s ním vypne i dedikované servery.

„Back 4 Blood pro nás bylo fantastické dobrodružství, ke kterému vznikla tři rozšíření. Tato fáze boje proti Prolezlým se však blíží ke konci. Turtle Rock Studios je ve skutečnosti malý tým. Zkrátka nemáme dost lidí, abychom pracovali zároveň na Back 4 Blood a další hře. Ano, slyšeli jste dobře – další hře!“ oznámili vývojáři na svých stránkách.

Kam povedou následující kroky expertů na kooperativní střílečky, zatím není jasné. Turtle Rock stál například za výtečným Left 4 Dead a už méně úspěšným Evolve. Možná by nebylo na škodu, aby si studio vyzkoušelo sáhnout do žánru, který nespoléhá na širokou základnu pravidelných hráčů.

Podobný přesun zdrojů pro práci na jiném projektu chystají i tvůrci online vybíjené Knockout City – Velan Studios. To ale s oznámením deváté sezóny informovalo zároveň o de facto klinické smrti hry.

zdroj: Electronic Arts

„Ráno 6. června, přes dva roky od startu hry, vypínáme servery a Knockout City nebude dále hratelné. Než se tak stane, máme pro vás připravenou hromadu obsahu. Čeká nás nabitá devátá sezona a epické rozloučení jak ve hře, tak mimo ni. Chystáme také verzi pro PC, kterou budete moci hrát na soukromých serverech, aby Knockout City mohlo žít navěky,“ uvedl ředitel studia Jeremy Russo s tím, že udržovat při životě hru jako službu je pro v podstatě indie studio velmi náročné. Existuje prý hned několik aspektů hry, které by museli předělat, aby přilákali dostatek hráčů pro udržitelnost celého projektu. 

Zdá se ale, že Velan se s univerzem Knockout City nechce rozloučit. V plánu mají období retrospektivy a svoji další hru, pokud taková vznikne, by rádi zasadili do světa, který kompetitivní onlinovkou vytvořili.

S příchodem poslední sezóny 28. února z Knockout City zmizí veškeré možnosti utrácet reálné peníze.

Nejnovější články