zdroj: Frictional Games

Amnesia: The Bunker ukazuje nervydrásající záběry z hraní

5. 5. 2023 12:15 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Desetiminutová ukázka z nové Amnesie, na kterou se můžete podívat výše, ukazuje více děsu a útroby svírající atmosféry než většina AAA hororových her. Frictional Games postrašit zkrátka umí a klaustrofobické kulisy prvoválečného vojenského bunkru jsou k tomu jako stvořené.

Podobně jako například v Alien: Isolation vás v opuštěné a válkou zdecimované podzemní pevnosti bude nahánět nenaskriptované monstrum, které bude dynamicky reagovat na to, kde zrovna jste a co děláte. Jedno je však jisté: Parchant nesnáší světlo!

Bude proto klíčové hledat dostatek paliva pro generátor, který udržuje stísněné chodby osvětlené, a v případě nouze vytáhnout baterku. Tentokrát osobní svítilna nebude spotřebovávat olej jako v předchozích dílech, ale bude ji nutné manuálně natáhnout. Nevydrží svítit dlouho a každé škubnutí provázkem dynama vydá hlasitý chřestivý zvuk, který upoutá pozornost všeho (ne)živého široko daleko.

Pro sérii unikátní bude i přístup k hernímu světu. Ten bude tentokrát dle slov autorů polootevřený. To znamená, že neexistuje jeden lineární postup příběhem, ale do jisté míry si můžete vybrat, v jakém pořadí budete jednotlivé části vojenského ležení prozkoumávat a odhalovat jejich mrazivá tajemství.

zdroj: Frictional Games

Zatímco atmosféru a gameplay se Frictional Games daří i v tak krátké ukázce budovat na jedničku, trochu rozporuplně dle mého působí grafika, která se od předchozího dílu Amnesia: The Rebirth moc neposunula. Otázkou taky zůstává, jak se designéři a designérky poprali s variabilitou prostředí. Procházet totiž betonové katakomby se může docela rychle ohrát. Ale jestli Frictional Games něco umí, tak překvapit a zatím všechny díly se vydaly na velmi zajímavá místa.

Amnesia: The Bunker vychází 23. května na PC, Xbox One, Xbox Series X/S a PlayStation 4. 

Nejnovější články