Americká armáda rekrutuje i na Twitchi
zdroj: Army.mil

Americká armáda rekrutuje i na Twitchi

20. 7. 2020 12:27 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Že má americká armáda velmi kladný vztah k videohrám, to je dávno známý fakt. Už po přelomu tisíciletí jsme i v našich končinách mohli zaregistrovat titul America’s Army, který za multiplayerovými veselicemi jen stěží skrýval svůj záměr najít mezi hráče nové brance. Před pěti lety se zas objevily informace o tom, že armáda považuje herní komunitu za skvělý zdroj pilotů dronů Predator.

Možná jste až dosud netušili, že mají chlapci a dívky Strýčka Sama vlastní esportový tým. Ani ten ale zjevně nevznikl z účelem nevinného on-line soupeření.

Magazín The Nation přinesl informace o tom, že armádní účet na Twitchi pořádá podezřelé soutěže, jejichž cílem je získat data a kontakty potenciálních rekrutů. Diváci měli možnost zapojit se do slosování o ovladač Xbox Elite Series 2. Po kliknutí na soutěžní link byli ovšem přesměrováni na web, kde o této ceně nebyla prakticky zmínka. Místo toho měli vyplnit registrační formulář, který obsahoval noticku podávající souhlas k budoucímu kontaktování armádním náborářem.

Mluvčí Twitche serveru Kotaku potvrdil, že armáda dostala jasný pokyn s podobnými aktivitami přestat. Doplnil, že podle smluvních podmínek musí všechny soutěže splňovat zákonné podmínky, což se v tomto případě nestalo.

Armádní účet na Twitchi se nestal terčem kritiky poprvé. V minulosti mu bylo vyčítáno rozsáhlé banování uživatelů, kteří v chatu připomínali americké válečné zločiny.

Celá záležitost je o to komplikovanější, že americká armáda patří mezi oficiální sponzory značky Twitch Rivals. Je tedy zřejmé, že rozhodně není v zájmu streamovací platformy, aby si ozbrojené síly Spojených států znepřátelila. Zdvižený prst výše zmíněným praktikám tak nepůsobí výhružně, spíše jako upozornění, že se nábor nových rekrutů dá dělat i nenápadněji.

Nejnovější články