Aktualizace: Známe českou cenu Xboxu Series S
zdroj: Ars Technica

Aktualizace: Známe českou cenu Xboxu Series S

9. 9. 2020 11:41 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Aktualizace: Oficiální česká cena Xboxu Series S byla potvrzena na Twitteru. Za konzoli zaplatíme 7999 korun

Na to, že už by nám nové konzole od Sony i Microsoftu měly pomalu klepat na dveře, jsme až dosud postrádali několik velmi zásadních informací. Patří mezi ně například samotný konkrétní termín vydání a také cena, která může být pro řadu nerozhodných zákazníků oním nejzásadnějším argumentem na miskách vah. Obě firmy zjevně s odhalením těchto dvou informací čekaly na poslední chvíli a navzájem se držely v klinči. Nakonec to za ně tedy, aspoň co se Xboxu týče, vyřešil starý dobrý únik.

Ten přinesl web Windows Central a potvrdil hned několik zvěstí. Tou nejzásadnější je dlouho spekulovaný a několika staršími úniky připomínaný Xbox Series S, tedy slabší a levnější varianta konzole pro zákazníky, kteří si nepotrpí na ten nejvýkonnější hardware. Konzole má stát 299 dolarů, oficiální českou cenu zatím neznáme. Zařízení je relativně malé, hardwarově by mělo být o něco slabší než Xbox One X. Oproti jeho 6 TFLOPS by Series S měl nabídnout výkon 4 TFLOPS.

Microsoft s ním tedy patrně cílí na hráče, kteří stále nepřešli na standard 4K. Zároveň má ale nová konzole těžit ze silnějšího procesoru, next-gen tituly byste si na ní tedy měli bez problémů zahrát. Nebude obsahovat diskovou mechaniku, což dále naznačuje zaměření na služby, jako je Game Pass. Na Twitteru se už objevila i podoba konzole, která je skutečně malá a svými rozměry by se pohodlně vešla do Xboxu Series X.

Microsoft už stihl část informací na Twitteru potvrdit, existence konzole i cena je tedy hotovou věcí. Zbývá poslední: termín vydání.

Silnější verze next-gen konzole s označením Series X má na trh dorazit s cenovkou 499 dolarů. Obě konzole by měly odstartovat prodej 10. listopadu, alespoň to tvrdí důvěryhodné zdroje. Očekáváme, že i tuto informaci Microsoft v dohledné době potvrdí. 

Nejnovější články